Ligue 1: Bordeaux przegrało z PSG, Grenoble Foot w drugiej lidze

Grenoble Foot w przyszłym sezonie zagra w Ligue 2, outsider nie ma już szans na wydostanie się ze strefy spadkowej. 32. kolejki nie będą miło wspominać także piłkarze Bordeaux i Montpellier, zespoły ze ścisłej czołówki nie potrafiły pokonać niżej notowanych rywali.

W tym artykule dowiesz się o:

Na Parc des Princes Paris SG niespodziewanie pokonało faworyzowane Bordeaux 3:1. Duży wpływ na losy spotkania miała sytuacja z 30. minuty, gdy bramkarz Ulrich Rame interweniował poza polem karnym i za zagranie ręką został ukarany czerwoną kartką. Żyrondyści grając w osłabieniu szybko stracili gola i mimo ambitnej walki nie zdołali odwrócić losów spotkania.

Tylko jeden punkt w starciu z 19. Le Mans zdobyło Montpellier. Na Stade Omnisports Léon-Bollée fani obejrzeli zacięty pojedynek, zakończony wynikiem 2:2. Ten rezultat znacznie zmniejsza szansę beniaminka w wyścigu o mistrzowski tytuł. Obecnie traci on wprawdzie do lidera tylko jeden punkt, ale Olympique Marsylia rozegrał dwa mecze mniej.

Fatalną serię pięciu meczów z rzędu bez strzelonego gola przełamali piłkarze AS Monaco. Choć podopieczni Guy'a Lacombe przegrywali z sąsiadem z ligowej tabeli - Valenciennes 0:1, w drugiej połowie zdołali odwrócić losy spotkania. Do wyrównania doprowadził najlepszy strzelec zespołu Nene (był to już czternasty gol Brazylijczyka w tym sezonie), a gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy strzelił rezerwowy Moussa Maazou.

Szansę na pozostanie w lidze stracili zawodnicy Grenoble Foot. W sobotę wysoko przegrali z Tuluzą, a swój mecz wygrało 17. St Etienne. Na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek zespoły te dzieli już 20 punktów. Dla drużyny ze Stade des Alpes bieżący sezon jest wręcz katastrofą, do tej pory wygrała ona zaledwie trzy spotkania.