Premier League: Tottenham wygrał z Chelsea!

Tottenham Hotspur pokonał Chelsea Londyn 2:1 i walka o mistrzostwo Anglii trwa w najlepsze! Między The Blues, a Czerwonymi Diabłami jest tylko punkt różnicy. Tymczasem coraz bliżej spadku do The Championship jest Burnley. W meczu 35. kolejki Premier League The Clatters przegrali z Sunderlandem 1:2. Tymczasem na Ewood Park nie mogli wygrać Man Utd czy Chelsea, ale zwyciężył Everton.

W tym artykule dowiesz się o:

The Toffees po zwycięstwie nad Blackburn mają już tylko punkt mniej od Aston Villi. Jednak The Villans mają zaległe dwa mecze do rozegrania. Tymczasem duży krok w kierunku wyprzedzenia Aston Villi The Toffees zrobili w sobotę, kiedy zwyciężyli na Ewood Park. Wygraną zapewnił Tim Cahill, który strzałem w 90. minucie został bohaterem Evertonu.

Tymczasem coraz bliżej spadku do The Championship jest Burnley. The Clatters nie dali rady choćby zremisować na Stadium of Light. Sunderland wygrał 2:1, a jedną z bramek zdobył Darren Bent. Dla reprezentanta Anglii było to trafienie numer 23.

***

Niespodziewanie na White Hart Lane wygrał Tottenham Hotspur. Koguty w ostatnim meczu pokonały Manchester United, a teraz nie dali szans innemu faworytowi do mistrzostwa - Chelsea Londyn.

Już w pierwszej połowie padły dwie bramki w derbach Londynu. Najpierw rzut karny na bramkę zamienił Jermain Defoe, a później Gareth Bale tuż przed przerwą zadał drugi cios. Trzeba przyznać, że "jedenastka" podyktowana dla Tottenhamu była wątpliwa, gdyż John Terry niekoniecznie musiał zagrać piłkę ręką.

W drugiej połowie Chelsea wcale nie rzuciła się na Tottenham. W drugiej doliczonej minucie Frank Lampard zdobył kontaktowego gola, ale to było wszystko na co było stać The Blues tego dnia. Mają już tylko punkt więcej od Man Utd. Tottenham awansował na czwarte miejsce.