Grad goli w Stróżach i Otwocku, potknięcie Resovii - wyniki 25. kolejki II ligi gr. wschodniej

Po zaległej, 25. serii gier, która rozegrana została w środę 12. maja najwięcej powodów do radości mają piłkarze LKS Nieciecza, którzy przewagę nad drugim zespołem w lidze powiększyli do pięciu oczek. Podobne nastroje panują w Stróżach. Kolejarz dzięki zwycięstwu w arcyważnym spotkaniu ze Świtem i potknięciu Resovii awansował na fotel wicelidera.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Jako pierwsze w środę rozpoczęły się spotkania w Stróżach, Wolbromiu oraz Wysokim Mazowieckim. Do niespodzianki doszło w Małopolsce, gdzie Resovia zaledwie bezbramkowo zremisowała z najsłabszym w lidze Przebojem. Dla wolbromian jest to dopiero pierwszy punkt zdobyty w rundzie wiosennej!

Nie zawiódł za to lider z Niecieczy. Rewelacyjny beniaminek wygrał trudny, wyjazdowy mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie i wydaje się, że na tę chwilę jest najpoważniejszym kandydatem do awansu na zaplecze ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa na początku drugiej połowy zdobył Paweł Smółka. Warto powiedzieć, że najlepszy strzelec LKS w tym sezonie, na boisku pojawił się w 28. minucie zastępując innego snajpera beniaminka - Piotra Trafarskiego, który nabawił się kontuzji.

Aż siedem bramek obejrzeli kibice w Stróżach. W arcyważnym meczu Kolejarz podejmował Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Jedynym rezultatem, który zadowalał obie jedenastki było zwycięstwo. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzenie objęli już w 18. minucie za sprawą Bartłomieja Sochy. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a prawdziwe emocje kibice przeżyli w drugiej odsłonie meczu. Najpierw w 55. minucie Dariusz Zjawiński wykorzystał błąd Kamila Gołębiewskiego i doprowadził do remisu. Na około kwadrans przed końcem meczu rzut wolny fantastycznie wykonał Przemysław Michalski i Kolejarz ponownie prowadził. Gdy w 85. minucie Socha wykorzystał dobre podanie Mateusza Słodowego i po raz drugi wpisał się na listę strzelców wydawało się, że jest już po meczu. Jednak goście się nie poddawali i w 87. minucie znów fatalnie zachował się Gołębiewski. Tym razem bramkarz Kolejarza wypuścił piłkę z rąk, tego prezentu nie zmarnował Michał Kucharczyk. W doliczonym czasie kolejnego gola dla gospodarzy zdobył rezerwowy Mariusz Mężyk. Największą „gwiazdą” środowego starcia za wszelką cenę chciał jednak zostać Gołębiewski i golkiper graczy z Małopolski sprezentował gościom jeszcze jednego gola. Na więcej przyjezdnym zabrakło już czasu i sił.

Tyle samo bramek obejrzeli fani w Otwocku. Tyle, że tam nie było dla miejscowych już happy-end’u. Start przegrał z Wigrami Suwałki 3:4. Na pewno przyczynił się do tego gol samobójczy Pawła Nowotki oraz dobra dyspozycja Grażvydasa Mikulenasa - autora dwóch bramek dla gości.

Cenne zwycięstwo odniosła Stal Rzeszów, która pokonała 2:0 Okocimski KS Brzesko. Dobre zawody rozegrał Konrad Hus, który przy pierwszej bramce popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Ireneusza Grybosia, a ten nie zmarnował tej okazji. W drugiej połowie Hus asystował przy golu Wojciecha Krauze. Defensor rzeszowian najpierw przeprowadził fantastyczny rajd, a potem obsłużył świetnym podaniem swojego partnera z drużyny.

Dość niespodziewane zwycięstwo w Iławie zanotował OKS 1945 Olsztyn, który pokonał tamtejszego Jezioraka 2:0. Łupem bramkowym podzielili się Bogdan Miłkowski oraz Mateusz Różowicz.

Prawdziwy mecz walki obejrzeli kibice w Łowiczu. Pelikan pokonał Olimpię Elbląg 2:0. Dzięki temu zwycięstwu biało-zieloni mogą już być niemal pewni utrzymania w II lidze. Do tego celu potrzebują zaledwie jeszcze kilku punktów. O tym jak piłkarze w tym meczu walczyli niech świadczy statystyka żółtych kartek. Arbiter aż 9 razy sięgał do kieszonki, z czego aż siedmiokrotnie karał piłkarzy z Elbląga.

W ostatnim środowym meczu GKS Jastrzębie pokonał przed własną publicznością Concordię Piotrków Trybunalski 1:0. Ta minimalna porażka oznacza jednak dla gości prawie pewny już spadek do III ligi.

Wyniki 25. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Przebój Wolbrom - Resovia 0:0

Ruch Wysokie Mazowiecki - LKS Nieciecza 0:1 (0:0)
0:1 - Smółka 47'

Kolejarz Stróże - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:3 (1:0)

3:4 - Mikulenas 77'

Stal Rzeszów - Okocimski KS Brzesko 2:0 (1:0)
1:0 - Gryboś 22'
2:0 - Krauze 79'

Jeziorak Iława - OKS 1945 Olsztyn 0:2 (0:1)
0:1 - Miłkowski 12'
0:2 - Różowicz 73'

Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg 2:0 (2:0)
1:0 - Brodecki 10'
2:0 - Chmiel 26'

GKS Jastrzębie - Concordia Piotrków Trybunalski 1:0 (1:0)
1:0 - Hajczuk 70'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!