Sensacja w Sosnowcu, Górnik ucieka rywalom - wyniki sobotnich spotkań 30. kolejki gr. zachodniej II ligi

Zdecydowanie najbardziej ciekawy pojedynek w grupie zachodniej II ligi odbył się w Wągrowcu, gdzie Nielba w ostatnich minutach, dzięki sędziemu, uratowała remis z Zawiszą. Do największej niespodzianki doszło jednak w Sosnowcu, skąd trzy punkty wywiozła niedoceniana Elana.

Adrian Dudkiewicz

W sobotnich spotkaniach 30. kolejki w większości bramki padały w samych końcówkach. Najdłużej czekali piłkarze Nielby Wągrowiec, którzy dzięki decyzji sędziego zdobyli punkt w starciu z Zawiszą. Podobnie było w Grudziądzu i Legnicy. Olimpii do szczęścia brakowało zaledwie trzech minut, ale Mariusz Zachara w ostatnich fragmentach pokonał bramkarza gospodarzy uderzeniem z ostrego kąta.

Od pięciu spotkań pogromcy nie może znaleźć Lechia. Podopieczni Macieja Murawskiego mimo, że na początku przegrywali z Jarotą, to z boiska ponownie schodzili jako zwycięzcy. Bramki dla gospodarzy w grodzie Bachusa padały w przeciągu dziesięciu minut, choć goście już na początku trafili do siatki Lechii. Jednak tutaj sprawdziły się słowa trenera Czesława Owczarka. - Lechia będzie trudnym przeciwnikiem. Może się okazać, że będzie to nasz najtrudniejszy wyjazd.

Sensacja w Sosnowcu. Skazywana i broniąca się przed spadkiem Elana pokonała w jaskini lwa jednego z faworytów do awansu. Co nie udało się piłkarzom Zawiszy, to swój macierzysty klub pomścił trener gości Dariusz Durda. Bezradne Zagłębie bezproduktywnie tylko ostrzeliwało bramkę torunian. Rywalom ucieka Górnik Polkowice, który w sobotni wieczór pokonał Polonię Słubice 1:0. Gracze Dominika Nowaka mają już trzy punkty przewagi nad Zagłębiem i cztery nad Zawiszą, ale przed sobą trudne mecze z Rakowem, GKS Tychy i Czarnymi Żagań.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Nielba Wągrowiec - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:2)
0:1 - Podgórski 18'
0:2 - Kozłowski 33'
1:2 - Figaszewski 45'
2:2 - Leśniewski (k.) 90+4

Lechia Zielona Góra - Jarota Jarocin 2:1 (0:1)
0:1 - Gościniak 3'
1:1 - Kojder 60
2:1 - Okinczyc (k.) 68'

Miedź Legnica - Ślęza Wrocław 0:2 (0:1)
0:1 - Kowal 45'
0:2 - Kowal 85'

Ruch Radzionków - Czarni Żagań 1:0 (0:0)
1:0 - Jarka 77'

Olimpia Grudziądz - Raków Częstochowa 1:1 (0:0)
1:0 - Rogóż 68'
1:1 - Zachara 87'

Unia Janikowo - Tur Turek 1:1 (0:1)
0:1 - Kowalczyk 3'
1:1 - Ślifirczyk (k.) 60'

Górnik Polkowice - Polonia Słubice 1:0 (1:0)
1:0 - Mróz 30'

Zagłębie Sosnowiec - Elana Toruń 0:2 (0:1)
0:1 - Grube 23'
0:2 - Lucky 54'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!