Górnik uświetnił jubileusz Silesii Lubomia

W pierwszym swoim letnim sparingu Górnik Zabrze rozbił Silesię Lubomia aż 8:1 (1:0, 3:0, 4:1). Spotkanie to było powiązane z obchodami 85-lecia klubu z III grupy katowickiej ligi okręgowej. Zabrzanie nie mieli dla jubilatów odrobiny litości i w trzech tercjach wpakowali piłkę do siatki lubomian aż ośmiokrotnie.

Marcin Ziach

Górnik pierwszy tego lata sparing zdał na silną "piątkę". Choć rywal nie był zbyt wymagający, to na pewno zwycięstwo różnicą siedmiu bramek budzi szacunek. Zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami spotkanie to było rozgrywane formułą 3x30 minut, co wykorzystał trener Adam Nawałka wystawiając do gry trzy jedenastki. Po pierwszych trzydziestu minutach gry Górnik prowadził 1:0, a bramkę zdobył już w 4. minucie Mateusz Kantor.

Znacznie lepszą skuteczność zaprezentowała jedenastka, która wybiegała na boisko w drugiej tercji. Jej łupem padły aż trzy trafienia, a do siatki piłka wpadała po dwóch strzałach Daniela Sikorskiego i trafieniu Macieja Bębenka. W trzeciej tercji na boisko wybiegła jak się wydaje najsilniejsza jedenastka, jaką obecnie do dyspozycji ma szkoleniowiec Górnika. Po jej strzałach drużyna powiększyła zdobycz strzelecką o cztery trafienia, ale także Silesia pokusiła się o bramkę honorową.

Dla Górnika bramki zdobyli Marcin Wodecki, który trafił do siatki dwukrotnie, a także Adrian Świątek i Grzegorz Bonin. Honorowe trafienie dla lubomian zaliczył Kamil Szałkowski.

Po meczu trener Nawałka zachowuje umiarkowany optymizm. - Wynik spotkania na pewno cieszy, ale przed nami wciąż wiele pracy - powiedział trener beniaminka ekstraklasy. W niedzielę zabrzanie wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Zakopanego. W jego trakcie rozegrają dwa kolejne mecze kontrolne. Najpierw, w środę zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz, a w przyszłą sobotę rywalem Górnika będzie beniaminek rozgrywek zaplecza ekstraklasy, LKS Nieciecza.

Silesia Lubomia - Górnik Zabrze 1:8 (0:1, 0:3, 1:4)
0:1 - Kantor 4'
0:2 - Sikorski 38'
0:3 - Bębenek 53'
0:4 - Sikorski (k.) 55'
0:5 - Wodecki 64'
1:5 - Szałkowski 67'
1:6 - Świątek 68'