Reprezentant Niemiec zmienił barwy klubowe

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Gdyby nie kontuzja odniesiona w sparingu z Węgrami pod koniec maja, Heiko Westermann z pewnością znalazłby się w składzie reprezentacji Niemiec na mundial. Teraz 27-letni obrońca postanowił przenieść się za ponad 7 milionów euro z Schalke do HSV Hamburg.

W tym artykule dowiesz się o:

Westermann od 3 lat był filarem defensywy "Koenigsblauen" i wydaje się, że i w nadchodzących rozgrywkach nie miałby trudności ze znalezieniem się w podstawowym zestawieniu. W opinii szkoleniowca wicemistrzów Niemiec Felixa Magatha kluczowe okazały się wyższe zarobki oferowane obrońcy przez zespół z Hamburga. Westermann przenosi się na północ Niemiec kosztem występów w elitarnej Champions League, w której wystąpi klub z Veltins Arena.

Hamburczycy, których w nowych rozgrywkach poprowadzi Armin Veh, rozczarowali w minionym sezonie, zajmując dopiero 7. pozycję pomimo o wiele wyższych ambicji. 8-krotni mistrzowie Niemiec dysponują niezwykle silnym zestawieniem z Ruud'em van Nistelrooy'em czy Ze Roberto. Wyjątkowo silna rywalizacja o miejsce w podstawowej "jedenastce", pomimo odejścia do ManCity Jerome'a Boateng'a czeka Westermanna. Wychowankowi Greuther Fuerth partnerować będą bowiem m.in. znani z występów w Mistrzostwach Świata Joris Mathijsen, Marcell Jansen oraz Dennis Aogo.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)