Ligue 1: Mistrz Francji po 2. kolejce wciąż z zerowym dorobkiem punktowym

Olympique Marsylia rozczarował, mistrz Francji przegrał z Valenciennes. 2. kolejki miło nie będą wspominali także piłkarze AJ Auxerre, którzy nie zdołali wygrać z beniaminkiem - Stade Brest.

W tym artykule dowiesz się o:

Mistrz Francji nie zrehabilitował się za sensacyjną porażę z SM Caen. Olympique Marsylia ponownie zawiódł i niespodziewanie musiał uznać wyższość Valenciennes. Podopieczni Didiera Deschampsa w pierwszej połowie nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywala. Po przerwie nie radzili sobie z teoretycznie słabszym przeciwnikiem i w 62. minucie przegrywali aż 0:3. Później zdołali wprawdzie odrobić część strat, ale ostatecznie schodzili z boiska pokonani, Valenciennes wygrało 3:2, a bohaterem gospodarzy został Gregory Pujol, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Piłkarze Auxerre niespodziewanie podzielili się punktami z beniaminkiem. Stade Brest do przerwy prowadziło 1:0, Oliviera Sorina w 26. minucie pokonał Nolan Roux. Zmuszeni do ataku goście mieli problemy z kontrolowaniem gry i krócej utrzymywali się przy piłce. Szczęśliwie zdołali jednak wyrównać, w 83. minucie w niezwykłych okolicznościach gola strzelił Benoit Pedretti. 29-letni pomocnik posłał piłkę do bramki bezpośrednio z rzutu rożnego. Ireneusz Jeleń przebywał na boisku przez 90 minut, reprezentant Polski nie zdołał jednak pomóc drużynie. Cały mecz z ławki rezerwowych obejrzał Dariusz Dudka.

Na Stade Marcel Picot AS Nancy podejmowało Stade Rennes. Duży wpływ na losy spotkania miała z sytuacja z 13. minuty, gdy Alfred N'Diaye sfaulował Victora Hugo Montano, pomocnik drużyny gospodarzy został ukarany czerwoną kartką. Grając w przewadze przyjezdni zepchnęli rywala do defensywy i choć długo nie potrafili wypracować sobie dogodnych okazji do zdobycia gola, po przerwie trzykrotnie pokonali Gennaro Bracigliano i dopisali do swojego dorobku 3 punkty.

Aż pięć goli obejrzeli kibice na Stade Geoffroy-Guichard. Po wyjątkowo zaciętym starciu AS Saint Etienne pokonało FC Sochaux 3:2. Szczególnie emocjonujący był fragment drugiej połowy, gdy obie strony wymieniały się ciosami i w przeciągu zaledwie 9 minut padły cztery bramki.