Debiut Rasiaka na Cyprze, nieudana inauguracja sezonu Polaków w Grecji

Rozpoczął się sezon w ligach cypryjskiej i greckiej. 90 minut w debiucie w AEL-u Limassol rozegrał Grzegorz Rasiak, a jego drużyna 2:0 pokonała Olympiakos Nikozja. Przegrał natomiast Atromitos Ateny z Marcinem Baszczyńskim i Markiem Saganowskim w składzie.

Konrad Kostorz

Niespełna dwa tygodnie temu Grzegorz Rasiak przeniósł się do Limassol z angielskiego drugoligowca Reading. Polak wyszedł w podstawowym składzie i został zmieniony dopiero w doliczonym czasie gry przez Freddy'ego. 31-letniego wychowanka Olimpii Poznań w strzelaniu goli wyręczyli Miguel Vargas i Dossa Junior. W niedzielę swoje spotkanie rozegra inny klub z Limassol, w którym spore szanse na występ ma Kamil Kosowski. Na poniedziałek zaplanowano potyczkę APOEL-u Nikozja Adriana Sikory.

90 minut i żółta kartka to bilans Marcina Baszczyńskiego w inauguracyjnym pojedynku greckiej ekstraklasy Atromitosu z Larissą. Były obrońca Wisły Kraków nie zdołał uchronić ateńczyków od porażki 0:1. Zwycięską bramkę strzelił w 76. minucie gwiazdor Glasgow Rangers sprzed lat, Daniel Cousin. Na ostatnie 3 minuty szkoleniowiec Atromitosu wprowadził Marka Saganowskiego, ale 31-letni napastnik nie zdołał odmienić losów meczu.

W kadrze Iraklisu Saloniki na mecz z Olympiakosem Pireus zabrakło Roberta Szczota, a w barwach Skody Xanthi przeciwko Panathinaikosowi nie zagrał Marek Zieńczuk. Ponadto, w nadchodzącym sezonie w Grecji wystąpią Tomasz Wisio (Ergotelis), Roger Guerreiro (AEK), Mirosław Sznaucner (PAOK) oraz Patryk Aleksandrowicz (Kavala).