Zgodnie z planem - relacja z meczu Flota Świnoujście - Ruch Radzionków

W meczu XI kolejki I ligi, Flota Świnoujście wygrała zgodnie z planem z Ruchem Radzionków 4:2 (2:1). Bramki dla gospodarzy strzelali: Bartłomiej Niedziela, Ensar Arifović, Charles Uchenna Nwaogu, Michał Ciarkowski, a trafienia dla gości zaliczyli Marcin Dziewulski oraz Dawid Jarka. Drużyna Ruchu od 32. minuty grała w 10-tkę, kiedy to drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Piotr Rocki.

W sobotnim spotkaniu świnoujścianie byli faworytem w meczu przeciwko Ruchowi Radzionków. Tym pojedynkiem Flota rozpoczęła maraton z beniaminkami. Gospodarze stanęli na wysokości zadania pokonując Cidrów 4:2 (2:1).

Od początku spotkania do ataku rzucili się gospodarze, pierwszą okazję mieli już w 3. minucie spotkania, kiedy to z rzutu wolnego, z około 30 metrów, uderzał Jacek Paczkowski, lecz futbolówka poleciała ponad bramką. W 5. minucie Michał Ciarkowski popisał się wspaniałym dryblingiem, dograł piłkę na głowę Bartłomieja Niedzieli, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce. W 8. minucie szybka odpowiedź gości. W polu karnym Krzysztof Żukowski sfaulował Dawida Jarkę, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Marcin Dziewulski, którego strzał z jedenastu metrów obronił golkiper Floty, lecz przy dobitce kapitana gości, nie miał już nic do powiedzenia.

w 12. minucie Piotr Rocki otrzymał żółtą kartkę za brutalny faul na strzelcu pierwszego gola dla gospodarzy. W 15. minucie kolejny dobry rajd Ciarkowskiego, który dograł wzdłuż bramki do Ensara Arifovicia, a napastnik wyspiarzy dopełnił formalności strzelając bramkę. Od tej pory mecz toczył się w środku pola. Widoczna była lekka przewaga Floty, lecz Ruch nie odstawał od gospodarzy. W 30. minucie, jedna z ostatnich akcji Rockiego, który dograł w pole karne do Marcina Wachowicza, który zamiast dostawić nogę, nie trafił w piłkę.

W 32. minucie, wspomniany Rocki zakończył swój udział w tym pojedynku. Po raz kolejny pomocnik gości "popisał" się bezmyślnością, faulując brutalnie Sławomira Mazurkiewicza. Sędzia nie zawahał się, pokazał drugą żółtą kartkę dla Rockiego, co oznaczało w konsekwencji grę w osłabieniu. Kolejne minuty to nieporadne ataki z obydwu stron. Swoich sił próbowali Jarka czy Radosław Pruchnik. W 40. minucie bliscy doprowadzenia do remisu byli goście. Z rzutu wolnego uderzał Tomasz Foszmańczyk, ale Żukowskiemu udało się końcami palców, wybić piłkę na rzut rożny. Chwilę później do bramki trafił Arifović, lecz sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli gospodarze, którzy grali w przewadze. Już w 49. minucie, Krzysztof Bodziony podał do Charlesa Uchenny Nwaogu, a ten w sytuacji sam na sam, minął Seweryna Kiełpina i posłał piłkę do pustej bramki. Ta akcja podcięła trochę skrzydła gościom, którzy nie potrafili skonstruować ataków, które mogłyby zagrozić bramkarzowi gospodarzy.

w 67. minucie swojego szczęścia spróbował Bodziony, lecz zabrakło precyzji i strzał pomocnika Floty był niecelny. W 71. minucie rzut rożny dla gości, piłka trafiła do Wachowicza, ale jego strzał instynktownie obronił Żukowski. W 74. minucie, Mazurkiewicz próbował zaskoczyć Kiełpina, lecz golkiper Ruchu wybił na rzut rożny. W 78. minucie Arifović po raz kolejny umieszcza piłkę w siatce, lecz znów sędzia liniowy podniósł chorągiewkę wskazując pozycję spaloną.

W 81. minucie Cidry strzeliły drugą bramkę. Jacek Wiśniewski, który pojawił się na boisku w 61. minucie, posłał piłkę do Jarki, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Żukowskiego. Wydaję się, że napastnik gości strzelił bramkę z pozycji spalonej. Z decyzją sędziego nie mógł pogodzić się sztab szkoleniowy Floty, który reklamował spalonego. Nerwy pod koniec meczu puściły Tomaszowi Rzepce, który otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Obrońca Ruchu próbował uderzyć kierownika Floty oraz ściągnąć na siłę z boiska Arifovicia. W doliczonym czasie gry, gości dobił Ciarkowski, który niemal z zerowego kąta pokonał Kiełpina przypieczętowując zasłużone zwycięstwo gospodarze.

Flota Świnoujście - Ruch Radzionków 4:2 (2:1)

1:0 - Niedziela 5'

1:1 - Dziewulski 8'

2:1 - Arifović 15'

3:1 - Nwaogu 49'

3:2 - Jarka 81'

4:2 - Ciarkowski 90'+3

Flota Świnoujście: Żukowski - Mazurkiewicz (80' Falisiewicz), Rygielski, Udarević, Paczkowski, Niedziela (72' Krajanowski), Pruchnik, Bodziony (88' Niewiada), Ciarkowski, Nwoagu, Arifović.

Ruch Radzionków: Kiełpin - Rzepka, Niewulis, Szymura, Kowalski (61' Wiśniewski), Jarka (89' Piotr Giel), Dziewulski, Foszmańczyk, Mateusz Mak, Rocki, Wachowicz (72' Suker).

Żółte kartki: Żukowski (Flota) oraz Rocki, Szymura, Rzepka (Ruch)