LE: Remis Borussii, popis FC Porto w Stambule!

"Polska" Borussia Dortmund zremisowała 1:1 z Paris Saint-Germain w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej. Borussia bramkę zdobyła z rzutu karnego podyktowanego za faul na Jakubie Błaszczykowskim. Popis dała ekipa FC Porto, która grając w osłabieniu pokonała w Stambule Besiktas 3:1 w meczu na szczycie grupy L.

W tym artykule dowiesz się o:

W wyjściowym składzie lidera Bundesligi pojawili się Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Robert Lewandowski na boisku pojawił się tradycyjnie w drugiej części gry. Borussia zaczęła z dużym animuszem, ale pierwszy raz zagroziła bramce PSG po kwadransie. Po dośrodkowaniu Shinji Kagawy w słupek trafił Lucas Barrios. Obie drużyny w pierwszej połowy często dochodziły do sytuacji strzeleckich, ale graczom szwankowały celowniki. Dopiero po przerwie kibice zgromadzeni na Signal Iduna Park zobaczyli pierwszą bramkę. Zoumana Camara sfaulował w swoim polu karnym Błaszczykowskiego, a "11" na bramkę zamienił Nurin Sahin. Po objęciu prowadzenia drużyna Polaków zepchnęła rywali do głębokiej defensywy, ale nie udało jej się zdobyć drugiego gola. W końcowych minutach za to śmielej zaatakowali piłkarze PSG. Po kilku nieudanych próbach w końcu w 87. minucie Guillaume Hoarau dograł z prawej strony w pole karne Borussii, gdzie pozostawiony bez opieki Clement Chantome przyjął piłkę i strzałem przy słupku pokonał Romana Weidenfellera. Ostatnim zrywem ekipy Juergena Kloppa była jeszcze dobra indywidualna akcja Lewandowskiego, zakończona jednak minimalnie niecelnym strzałem z 16 metrów.

W drugim spotkaniu tej grupy Sevilla pokonała we Lwowie miejscowe Karpaty 1:0 po golu Frederika Kanoute, umacniając się tym samym na pozycji wicelidera tabeli. Pierwsze miejsce zajmuje niepokonany Paris Saint-Germain.

W meczu na szczycie grupy L Porto rozbiło na wyjeździe Besiktas Stambuł. "Smoki" po golach Falcao i Hulka prowadziły już 3:0, chociaż od 44. minuty grały w "10" po czerwonej kartce dla Maicona. Od 88. minuty grały już w dwuosobowym osłabieniu po wyrzuceniu z boiska Fernando Regesa. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie Bobo.

Świetnie też zaprezentowali się Young Boys Berno, którzy przed własną publicznością wygrali 4:2 z Odense BK. W drugim meczu grupy H po trzecie zwycięstwo w rozgrywkach sięgnął VfB Stuttgart, a wystarczył mu do tego "złoty" gol Cipriana Maricy, który na raty w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Getafe, Oscara Ustariego.

Obok FC Porto i VfB komplet zwycięstw ma jeszcze tylko Zenit Sankt Petersburg, który tym razem w pokonanym polu zostawił Hajduk Split. W "polskim" meczu bez udziału Polaków Anderlecht Bruksela wygrał u siebie z AEK Ateny 3:0. Marcin Wasilewski (Anderlecht) i Roger (AEK) nie zostali zgłoszeni przez swoje zespoły do rozgrywek europejskich.

Niespodziewanie 2. miejsce w grupie I zajmuje Metalist Charków. Ukraińcy w starciu z Sampdorią Genua odnieśli swoje drugie zwycięstwo w LE, chociaż od 32. minuty przegrywał 0:1, a mecz kończył w "10" po czerwonej kartce dla Taisona. Zawiódł Liverpool, który zaledwie zremisował bezbramkowo na Stadio San Paolo z Napoli.

***

Wyniki spotkań 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej, które zostały rozegrane o godzinie 19:00: