Bundesliga: Surowa kara za kopnięcie w głowę Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Przez najbliższe pięć kolejek przymusowo pauzować będzie Karim Haggui. Obrońca Hannoveru 96 otrzymał czerwoną kartkę za brutalnego zachowanie wobec Jakuba Błaszczykowskiego w spotkaniu z Borussią Dortmund.

Sytuacja miała miejsce w 77. minucie meczu przy bezpiecznym prowadzeniu Borussii 2:0. Co ciekawe, mimo że do zdarzenia doszło poza akcją, arbiter Felix Brych po konsultacji z sędzia liniowym zdecydował się podyktować rzut karny. Uderzenie Nuri Sahin obronił jednak Florian Fromlowitz.

26-letni reprezentant Tunezji ponownie wystąpi w Bundeslidze dopiero w 17. kolejce przeciwko Norymberdze. Kara nałożona przez sąd sportowy niemieckiej federacji jest tak dotkliwa, ponieważ przed czterema tygodniami Haggui wyleciał z boiska za faul bramkarzu St. Pauli, Matthiasie Lehmannie.

Brutalne zachowanie piłkarza Die Roten dodatkowo zmobilizowało Jakuba Błaszczykowskiego, który w ostatnich 10 minutach zupełnie rozmontował obronę Hannoveru. Najpierw przeprowadził świetną bramkową akcję z Robertem Lewandowskim, by w doliczonym czasie gry ustalić wynik spotkania na 4:0.