Faza grupowa Ligi Mistrzów w statystyce

Za nami faza grupowa Ligi Mistrzów 2010/2011. Portal SportoweFakty.pl dokonał podsumowania statystycznego tego etapu rozgrywek. Zapraszamy do lektury.

Pokaż całą tabelę

Klasyfikacja strzelców: 7 - Samuel Eto'o (Inter Mediolan) 6 - Mario Gomez (Bayern Monachium), Lionel Messi (FC Barcelona) 5 - Nicolas Anelka (Chelsea Londyn), Roberto Soldado (Valencia CF) 4 - Gareth Bale (Tottenham Hotspur), Karim Benzema (Real Madryt), Marco Borriello (AS Roma), Zlatan Ibrahimović (AC Milan), Cristiano Ronaldo (Real Madryt) 3 - Luiz Adriano (Szachtar Donieck), Michel Bastos (Olympique Lyon), Nacer Chadli (FC Twente), Marouane Chamakh (Arsenal Londyn), Peter Crouch (Tottenham Hotspur), Eduardo (Szachtar Donieck), Cesc Fabregas (Arsenal Londyn), Alexander Frei (FC Basel), Andre-Pierre Gignac (Olympique Marsylia), Klaas Jan Huntelaar (Schalke 04 Gelsenkirchen), Matheus (SC Braga), Roman Pawluczenko (Tottenham Hotspur), Pedro (FC Barcelona), Eran Zahavi (Hapoel Tel Awiw) W fazie grupowej padło 276 goli, z czego: - w grupie A: 45 (16,3 %) - w grupie B: 35 (12,7 %) - w grupie C: 27 (9,8 %) - w grupie D: 25 (9,1 %) - w grupie E: 40 (14,5 %) - w grupie F: 36 (13,0 %) - w grupie G: 31 (11,2 %) - w grupie H: 37 (13,4 %) W fazie grupowej padło 276 goli, z czego: - w minutach 1-15: 27 (9,8 %) - w minutach 16-30: 47 (17,0 %) - w minutach 31-45: 43 (15,6 %) - w minutach 46-60: 40 (14,5 %) - w minutach 61-75: 47 (17,0 %) - w minutach 76-90: 72 (26,1 %) W fazie grupowej rozegrano 96 spotkań, w których odnotowano: - 52 zwycięstwa gospodarzy (54,2 %) - 17 remisów (17,7 %) - 27 zwycięstw gości (28,1 %) Najwyższe zwycięstwo gospodarza: Arsenal Londyn - SC Braga 6:0. Najwyższy remis: FC Twente - Tottenham Hotspur 3:3. Najwyższe zwycięstwo gościa: MSK Żilina - Olympique Marsylia 0:7. Najwięcej goli w jednym meczu: 7 (Inter Mediolan - Tottenham Hotspur 4:3, Benfica Lizbona - Olympique Lyon 4:3, Valencia CF - Bursaspor 6:1, MSK Żilina - Olympique Marsylia 0:7).