"Wasyl" skuteczny również w sparingach

W piątek Anderlecht zakończył tygodniowe zgrupowanie w hiszpańskiej La Mandze. Na Półwyspie Iberyjskim Fiołki grały towarzysko z PSV Eindhoven i Realem Murcią. Po bezbramkowym wyniku z drużyną Phillipsa, trzecioligowca z Hiszpanii pokonały 1:0, a jedyną bramkę spotkania zdobył Marcin Wasilewski

Maciej Kmita

W pierwszym spotkaniu "Wasyl" grał od 1. do 60. minuty, a w drugim pojawił się na placu gry na ostatnie pół godziny i strzelił jedynego gola Anderlechtu w trakcie pobytu w Hiszpanii.

Wasilewski - jak na obrońcę - w ostatnich tygodniach imponuje skutecznością. W pięciu meczach ligowych przed przerwą zimową dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Belgijska Jupiler Pro League wznowi rozgrywki w przyszły weekend. 23 stycznia Anderlecht podejmie przed własną publicznością Standard Liege. W drużynie rywali zabraknie jednak Axela Witsela, który w sierpniu 2009 roku spowodował koszmarną kontuzję Wasilewskiego. Reprezentant Belgii musi odcierpieć dyskwalifikację za brutalny atak na Renato Leto z Cercle Brugge, którego dopuścił się w spotkaniu 21. kolejki.