22. kolejka Serie A: Milan wygrywa w osłabieniu / 65 minut Augustyna

AC Milan, który kończył starcie z Catanią Calcio w liczebnym osłabieniu, bowiem czerwona kartkę zobaczył Mark van Bommel wygrał 2:0. Rossoneri oba gole strzelili Sycylijczykom grając w dziesiątkę. Błażej Augustyn rozegrał 65 minut.

Adam Kiołbasa

Od początku starcia oba kluby postawiły na taktykę i bezbramkowy remis, który padł po pierwszych 45 minutach można było uznać za jak najbardziej sprawiedliwe rozstrzygnięcie. Najlepszą sytuację do zdobycia gola mieli goście na samym początku tej odsłony, wówczas jednak uderzenie Robinho w znakomity sposób sparował Andujar.

Po zmianie stron piłkarze Massimiliano Allgeriego wzięli się do pracy, ale kiedy w 54. z boiska został wyrzucony Van Bommel to wydawało się, że goście będą mieli problemy z wywalczeniem zwycięstwa. Zespół z Mediolanu jednak się nie załamał i już 280 sekund później po rzucie wolnym Ibry niepewnie interweniował Andujar, a jego błąd wykorzystał Robinho, który otworzył wynik tego pojedynku.

Kiedy wydawało się, że Sycylijczycy dążą do wyrównania, to po jednym z kontrataków AC Milan podwyższył na 2:0. Wówczas znakomitą asystą popisał się Robinho, a wynik starcia ustalił Zlatan Ibrahimović. W samej końcówce znakomitą okazję na zmniejszenie rozmiarów porażki zmarnował Pesce.

Zatem Rossoneri z 47 punktami na koncie przewodzą stawce. Catania natomiast ma 22 oczka i jest szesnasta.

Catania Calcio - AC Milan 0:2 (0:0)
0:1 - Robinho 58'
0:2 - Ibrahimović 85'