Primera Division: Przerwana seria Valencii, czerwono w Santander

W ostatnim spotkaniu 21. kolejki Racing Santander zremisował z Valencią 1:1. Nietoperze tym samym przerwali swoją świetną serię pięciu ligowych zwycięstw z rzędu i tracą do trzeciego Villarreal cztery oczka. Dużo pracy miał sędzia, który trzykrotnie wyjmował czerwony kartonik.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Z wielką determinacją do spotkania z Valencią przystąpili piłkarze Racingu Santander. Ekipa z Kantabrii nie wygrała spotkania od pięciu meczów, ale z Nietoperzami zagrali jak równi z równym. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Ariela Nahuelpana, który dopadł do bezpańskiej piłki i trafił głową do siatki.

Po przerwie Valencia nasiliła ataki, a na boisku było coraz bardziej nerwowo. Sędzia co rusz wyjmował kartki i wyrzucił rezerwowego Valencii - Davida Navarro. Napór Nietoperzy w końcu przyniósł skutki w postaci świetnej bramki Alberto Costy. Goście nie potrafili jednak przeważyć zwycięstwa na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Racing Santander - Valencia 1:1 (1:0)
1:0 - Ariel 32'
1:1 - Tino Costa 77'
Czerwone kartki: Lacen /90'/ (Racing) oraz Navarro /54'/, Ricardo Costa /89'/ (Valencia).