LM: Bezlitosny Gomez i udany rewanż Bayernu, bez bramek w Marsylii

W środę dokończono pierwszą serię spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bayern Monachium pokonał 1:0 na wyjeździe Inter Mediolan po golu Mario Gomeza w 90. minucie gry i jest w połowie drogi do udanego rewanżu za ubiegłoroczny finał rozgrywek. Bez bramek natomiast zakończył się pojedynek Olympique Marsylia z Manchesterem United.

W tym artykule dowiesz się o:

Mecz na San Siro mógł zacząć się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu Estebana Cambiasso prosto z powietrza tuż obok słupka bramki Bayernu uderzył Andrea Ranocchia. Bawarczycy po raz pierwszy poważnie zagrozili Julio Cesarowi w 20. minucie za sprawą Luisa Gustavo. Brazylijski pomocnik zdecydował się na uderzenie z ok. 30 metrów, po którym piłka nieznacznie minęła okienko bramki Interu. Po chwili we własnym polu karnym Anatolij Tymoszczuk sfaulował szarżującego Samuela Eto'o, ale gwizdek sędziego Viktora Kassaiego milczał.

Z biegiem gry coraz większą przewagę osiągali podopieczni Louisa van Gaala, ale nie potrafili jej przekuć na zdobycz bramkową. Najbliżej otworzenia wyniku spotkania był Franck Ribery, ale po jego "główce" piłka tylko odbiła się od poprzeczki bramki Nerazzurrich. Gospodarze natomiast bardzo groźnie kontrowali, ale w bramce Bayernu znakomicie spisywał się Thomas Kraft. Młody golkiper najpierw zatrzymał w sytuacji sam na sam Cambiasso, a później zastopował strzał Samuela Eto'o.

Po przerwie przewaga Bayernu jeszcze wzrosła, ale pomysłowość Niemców kończyła się w okolicach pola karnego Interu. Dość powiedzieć, że goście pierwszy strzał w światło bramki rywali oddali dopiero po godzinie gry. Mediolańczycy zerwali się do ataku dopiero w ostatnich minutach. Jednak na przeszkodzie gospodarzom stał świetny tego wieczoru Kraft. Najpierw skutecznie interweniował w 80. minucie po uderzeniu Houssine'a Kharji z ostrego kąta, a pięć minut później po strzale głową Thiago Motty wykazał się świetnym refleksem na linii. Odkrycie Interu goście wykorzystali w ostatniej minucie gry. Na strzał z dystansu zdecydował się Arjen Robben, Julio Cesar "wypluł piłkę" przed siebie, a najszybszy przy niej był Mario Gomez, który nie miał problemów z wbiciem jej do siatki.

Bramek nie zobaczyli za to kibice zgromadzeni na Stade Velodrome w Marsylii. Pierwsze pół godziny gry na terenie Olympique należało do Manchesteru United, ale Czerwone Diabły w zasadzie tylko raz w tym okresie zmusiły do wysiłku Steve'a Mandandę. W 9. minucie do odbitej przez obrońców przed pole karne piłki dopadł Darren Fletcher i uderzył bez przyjęcia. Po drodze bramkarza gospodarzy piłka dwukrotnie zmieniała swój tor lotu po odbiciach od obrońców, ale reprezentant Francji popisał się szybkim czasem reakcji.

Tuż przed końcem pierwszej połowy sędzia Felix Brych musiał na chwilę przerwać grę. Najpierw wykonujący rzut rożny Nani został przez francuskich kibiców oślepiony laserem, a chwilę później w przepychanki z rywali wdał się Dymitar Berbatow. W drugiej połowie spotkanie było bardziej wyrównane, ale obyło się bez większych emocji. Ani gospodarze, ani lider angielskiej Premier League po przerwie nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę swoich rywali. Sprawa awansu pozostaje więc otwarta, ale w rewanżu na Old Trafford faworytem będzie ekipa sir Alexa Fergusona.

Rewanżowe mecze o awans do ćwierćfinałów zostaną rozegrane 8-9 oraz 15-16 marca.