Warta potwierdziła dobrą formę w sparingu z Nielbą

W spotkaniu sparingowym rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy poznańskiej Cytadeli Warta pokonała Nielbę Wągrowiec 2:1. Bramki dla drużyny Bogusława Baniaka zdobyli Piotr Reiss oraz Łukasz Białożyt.

Szymon Mierzyński

Jak na pojedynek kontrolny, widowisko było całkiem ciekawe. Oba zespoły zaprezentowały otwarty futbol i postawiły na ofensywę. Sytuacji strzeleckich zabrakło tylko na początku. Pierwsze minuty to bowiem głównie walka w środku pola.

Zarówno Warta, jak i Nielba na tydzień przed inauguracją rundy wiosennej wypadły solidnie. Piłkarze obu drużyn byli ruchliwi i nieźle konstruowali akcje. Więcej czystych sytuacji wypracowali poznaniacy, w których szeregach brylował zwłaszcza Krzysztof Gajtkowski. Były napastnik Korony Kielce miał ostatnio przerwę w treningach ze względu na śmierć matki, ale nie wpłynęło to na jego dyspozycję. - Ani trochę nie odstawał od reszty zespołu - przyznał zadowolony Bogusław Baniak.

Na bramki musieliśmy poczekać do drugiej połowy. Pierwsza padła w 51. minucie po przepięknej akcji. Z prawego skrzydła precyzyjnie zacentrował Maciej Wichtowski, a skutecznym strzałem głową popisał się Piotr Reiss. "Reksio" przymierzył na tyle precyzyjnie, że Jacek Wosicki nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Poznaniacy podwyższyli rezultat w 64. minucie. Wówczas kompletnie zaspali obrońcy Nielby. Do długiego podania Marcina Wojciechowskiego wystartował Gajtkowski. 31-letni napastnik wpadł w pole karne, wyłożył piłkę do Łukasza Białożyta, a ten tylko dopełnił formalności.

W końcówce spotkania podopieczni Bogusława Baniaka nieco spuścili z tonu i do głosu zaczęła dochodzić ekipa z Wągrowca. Efektem była bramka Rafała Leśniewskiego w 79. minucie. Snajper II-ligowca nie miał zbyt dużo miejsca na 18. metrze, ale błysnął kapitalnym uderzeniem z półobrotu. Futbolówka wpadła do siatki tuż przy słupku.

Po sobotnim meczu oba zespoły mogą z umiarkowanym optymizmem oczekiwać na wznowienie rozgrywek. Jeśli chodzi o Zielonych, to jedynym mankamentem był brak świeżości przez ostatni kwadrans. Do spotkania z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza pozostał jednak ponad tydzień, a to wystarczająca ilość czasu, by dojść do optymalnej formy fizycznej.

Warta Poznań - Nielba Wągrowiec 2:1 (0:0)
1:0 - Reiss 51'
2:0 - Białożyt 64'
2:1 - Leśniewski 79'

Warta Poznań: Bledzewski (46' Radliński) - Wichtowski, Otuszewski, Adrian Bartkowiak, Kosznik (46' Kieruzel), Gajtkowski (79' Iwanicki), Ngamayama (73' Miklosik), Marciniak (46' Wojciechowski), Ciarkowski, Reiss (68' Magdziarz), Zakrzewski (55' Białożyt).

Nielba Wągrowiec: Wosicki - Poznański, Kotarski, Fall (71' Mikołajczak), Ignasiński, Artur Bartkowiak (70' Sergiel), Figaszewski, Gryszczyński (71' Luboński), Pietrowski, Leśniewski, Jakowlewicz (46' Straszewski).

Widzów: 80.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!