Polacy w Grecji: Blamaż AEK-u z Rogerem w składzie

W kadrach klubów z greckiej ekstraklasy znajduje się ośmiu polskich piłkarzy. W weekend nie mieli oni zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności na boisku. Ponadto żaden z nich nie poznał smaku zwycięstwa.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski obrońca nie znalazł się w kadrze swojego zespołu na mecz przed własną publicznością z PAOK-iem Salonik. Były defensor Ruchu Chorzów leczy bowiem kontuzję barku. Atromitos zremisował u siebie 2:2.

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - Brazylijczyk z polskim paszportem wyjazdowy pojedynek z Olympiakosem Pireus rozpoczął w wyjściowym składzie swojej drużyny. Jednak zagrał on tylko w pierwszej połowie. Po przerwie na murawie zastąpił go napastnik Nikos Liberopoulos. AEK w prestiżowym starciu doznał dotkliwej porażki w stosunku 0:6.

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - polski napastnik jeszcze niedawno leczył uraz. Jednak w bieżącym tygodniu powrócił on do normalnego rytmu treningowego. W niedzielę były zawodnik Cracovii z perspektywy ławki rezerwowych obejrzał całe wyjazdowe spotkanie ze Skodą Xanthi. Klub naszego rodaka doznał porażki w stosunku 0:1.

Marek Saganowski (PAE Atromitos Ateny) - polski napastnik znalazł się w kadrze meczowej na pojedynek z PAOK-iem Salonik (2:2). Jednak pojawił się on na murawie dopiero w 70. minucie spotkania. Zastąpił wówczas na boisku pomocnika Marcelo Sarmiento. W 80. minucie Polak przymierzył z rzutu wolnego, ale golkiper gości nie musiał nawet interweniować. Cztery minuty później nasz rodak ujrzał żółtą kartkę.

Robert Szczot (Iraklis Saloniki) - polski pomocnik całe spotkanie z Panioniosem Ateny przesiedział na ławce rezerwowych. Jego klub zremisował u siebie w stosunku 1:1.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - klub defensora zagrał na wyjeździe z Atromitosem (2:2). Polak znalazł się w kadrze meczowej, ale trener gości w niedzielę nie desygnował go do gry.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - klub polskiego zawodnika zmierzył się na wyjeździe z AE Larissa. Defensor zaliczył całe spotkanie. W 87. minucie nasz rodak znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola, lecz nie zdołał pokonać Georgiosa Ambarisa. Pojedynek zakończył się remisem 3:3.

Norbert Witkowski (Iraklis Saloniki) - polski bramkarz znalazł się w kadrze na mecz przed własną publicznością przeciwko Panioniosowi Ateny (1:1). Jednak w barwach gospodarzy cały pojedynek rozegrał golkiper Georgios Bantis.