Dobre widowisko w Tychach - wyniki sobotnich spotkań 22. kolejki gr. zachodniej II ligi

W sobotnie popołudnie po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że niezwykle trudno jest przewidzieć wyniki grupy zachodniej II ligi. W ostatniej kolejce powyższą tezę potwierdził Bałtyk oraz GKS Tychy.

Adrian Dudkiewicz

Mecz na Śląsku był niezwykle ważny dla dalszego układu sił w czołówce tabeli. I jak przystało na spotkanie za "sześć punktów" oglądaliśmy niezwykle ciekawe widowisko. Już po 35. minutach gry drużyna GKS prowadziła 2:0 i wszystko wskazywało na to, że nowy trener Rafał Góral już może sobie gratulować udanego debiutu. Jednak jeszcze przed przerwą ponownie swoje wielkie doświadczenie zaprezentował Tomasz Jarzębowski.

To nie koniec dramatycznych zwrotów sytuacji, bowiem Miedź od razu zabrała się za odrabianie strat, choć dopiero w 70. minucie stały fragment gry idealnie wykorzystał Bulatowicz. Gdy już zanosiło się na remis, na wysokości zadania stanął Krzysztof Bizacki. Napastnik GKS otrzymał ładnie podanie od Damiana Kruczka i strzałem głową z najbliższej odległości zapewnił miejscowym trzy punkty.

Sporo szczęścia w Sosnowcu miała liderująca Olimpia. Podobnie jak w Tychach już w 11. minucie zakotłowało się w polu karnym Olimpii. Przytomnie zachował się Lachowski, który mocnym strzałem po ziemi otworzył wynik pojedynku. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do doliczonego czasu gry. Wówczas pozyskany z Korony Kielce pomocnik Paweł Kal w ogromnym zamieszaniu w polu karnym płaskim uderzeniem pokonał Szliakotina. Niespodziankę zanotowaliśmy również w Nowym Tomyślu, gdzie Polonia podzieliła się punktami z silną Chojniczanką.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 22. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 1:1 (1:0)

3:2 - Bizacki 78'

Zawusza Bydgoszcz - Ruch Zdzieszowice 1:1 (1:0)
1:0 - Okińczyc 30'
1:1 - Juszczak 55'

Polonia Nowy Tomyśl - Chojniczanka Chojnice 0:0

Raków Częstochowa - Górnik Wałbrzych 0:0

Nielba Wągrowiec - Czarni Żagań 3:2 (0:1)

2:1 - Kudyba 54'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!