Najlepsze drużyny ekstraklasy - ranking

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie drużyny w meczach 20. kolejki ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiego zespołu można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiego najmniej.

Bartosz Zimkowski

Oceny drużyn w 20. kolejce ekstraklasy (skala szkolna 1-6):

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:2 (2:1) 1:1 (1:1)

Ocena drużyny Lecha Poznań- 3,5. Poznaniacy po raz kolejny nie zachwycili. W kluczowych momentach meczu zabrakło im pomysłu na przeprowadzenie akcji, które mogłyby przechylić szalę zwycięstwa na ich korzyść. Lechici potrafili podnieść się po straconej bramce w pierwszej połowie, ale po drugim golu Śląska zagrali poniżej oczekiwań.

Ocena drużyny Śląska Wrocław - 3,5. Śląsk nie oczarował kibiców, ale mało która drużyna robi to na terenie mistrza Polski. Podopieczni Oresta Lenczyka zdołali wywieźć jeden punkt, a w końcówce mogli zdobyć bramkę na wagę trzech punktów. Wrocławianie są niepokonani od trzynastu meczów!

Lechia Gdańsk - PGE GKS Bełchatów 0:0

Ocena drużyny Lechii Gdańsk - 3,5. Gdańszczanie przez większość meczu przeważali i budowali z minuty na minutę coraz bardziej składne akcje. Mimo niepowodzeń, do końca walczyli o trzy punkty, jednak gdy bramkarz drużyny przeciwnej ma "dzień konia", a na dodatek nie dopisuje skuteczność, a także najzwyczajniejsze szczęście, jak przy słupku Lukjanovsa, to meczu wygrać się nie da.

Ocena drużyny GKS-u Bełchatów - 4,0. PGE GKS Bełchatów nie zagrał jakiegoś szczególnie dobrego spotkania, szczególnie w ofensywie. Trzeba jednak przyznać, że bełchatowianie nie sprawiali wrażenia drużyny cofniętej pod własną bramkę, tylko starali się atakować na równi z gdańszczanami. Podopieczni Macieja Bartoszka Stworzyli sobie mniej sytuacji, jednak na wysoką ocenę składa się obronienie punktu na wyjeździe z wyżej notowaną drużyną, a także - przede wszystkim - znakomita gra Łukasza Sapeli, który dwoił się i troił, aby Lechia nie strzeliła mu żadnej bramki.

KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Bytom 2:0 (0:0)

Ocena drużyny Zagłębia Lubin- 3,0. Miedziowi wygrali 2:0, ale ciężko było oglądać grę Zagłębia. Mimo to lubinianie zwyciężyli.

Ocena drużyny Polonii Bytom - 1,5. Bytomianie zagrali fatalnie. Jeden strzał w poprzeczkę podwyższył notę o 0,5.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:3 (2:1)

Ocena drużyny Legii Warszawa - 2,0. Pierwsze 45 minut meczu należało do Legii, która zdominowała wydarzenia boiskowe. Po golu do szatni zespół Macieja Skorży zachował się tak jak w poprzednich kilku fatalnych meczach.

Ocena drużyny Ruchu Chorzów - 3,5. Trzy akcje i trzy gole Piecha to recepta Ruchu na pokonanie Legii. Niebiescy nie grali wielkiego spotkania, ale wykorzystali z zimną krwią swoje sytuacje.

Widzew Łódź - Arka Gdynia 0:0

Ocena drużyny Widzewa Łódź - 2,5. Łodzianom zdecydowanie nie leży gra w roli faworytów. Widzewiacy dłuższymi momentami wdawali się w bezsensowną kopaninę z przeciwnikiem, a pod bramką Moretto seryjnie marnowali okazje.

Ocena drużyny Arki Gdynia - 2,5. Małym usprawiedliwieniem dla Arki może być nowy trener, który tak naprawdę nie miał okazji sprawdzić wszystkich swoich zawodników. Gdynianie nie zmienili stylu gry - zero kreatywności w środku pola i przedostawanie się pod pole karne przeciwnika głównie poprzez stałe fragmenty. Taka gra po prostu nie może się podobać.

Korona Kielce - Polonia Warszawa 1:3 (1:3)

Ocena drużyny Korony Kielce - 2,0. Stagnacja. Tak w pigułce można określić aktualną postawę Koroniarzy. Ich gra miała ulec diametralnej zmianie, a od początku rundy, z niewielkimi przebłyskami, wygląda tak samo źle.

Ocena drużyny Polonii Warszawa - 4,0. Jacek Zieliński najwidoczniej wstrząsnął ubranymi w czarne koszule zawodnikami. Wreszcie poczuli respekt i podporządkowali się trenerowi. Zagrali bardzo inteligentnie i z głową.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)

Ocena drużyny Wisły Kraków - 3,0. Słaby występ lidera ekstraklasy, któremu w odniesienia zwycięstwa bardzo pomogli obrońcy Jagiellonii. Gdyby nie Sergei Pareiko i prezenty od Thiago Cionka oraz Roberta Arzumanjana, Wiśle mogło się nie udać ogranie Jagi.

Ocena drużyny Jagiellonii Białystok - 2,5. Białostocczanie nie byli gorsi od Wisły, ale popełnili katastrofalne błędy w defensywie, które zaważyły na ocenie występu. Michał Probierz musi szybko pozbierać drużynę, bo niedługo Jaga może wylądować w środku tabeli.

Górnik Zabrze - Cracovia 1:0 (1:0)

Ocena drużyny Górnika Zabrze - 4,0. Górnik podniósł się po przegranych derbach z Ruchem Chorzów i w starciu z outsiderem zaprezentował się z dobrej strony. Zabrzanie unikali gry długimi piłkami i akcje tworzyli po ataku pozycyjnym. Strzelili bramkę i stworzyli kilka klarownych sytuacji strzeleckich, ale na drodze do szczęścia stawał świetnie spisujący się Wojciech Kaczmarek.

Ocena drużyny Cracovii - 2,5. Pasy w Zabrzu zagrały przeciętnie, żeby nie powiedzieć słabo. O ile w pierwszej połowie spotkanie stało na wyrównanym poziomie, o tyle po zmianie stron inicjatywę przejął Górnik i to zabrzanie byli bliżsi kolejnych trafień niż Pasy doprowadzenia do wyrównania. Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że drużyna Jurija Szatałowa zaprezentowała w tym meczu stuprocentową skuteczność. Nie trafiając ani razu w światło bramki zagrali na zero z przodu...