Primera Division: Królewscy zdobyli Bilbao, Ronaldo powiększył dorobek

Przed spotkaniem z FC Barceloną pewne trzy punkty zgarnęła ekipa Realu Madryt. Królewscy spokojnie rozprawili się z Athletic Bilbao i wygrali 3:0. Dwie bramki z rzutów karnych zdobył Kaka, a swój okazały dorobek strzelecki powiększył Cristiano Ronaldo, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Wielu roszad w składzie dokonał trener Jose Mourinho. Portugalczyk w wyjazdowym meczu z piątym Athletic Bilbao posadził na ławce rezerwowych m.in. Cristiano Ronaldo, Xabi Alonso, Mesuta Oezila, Marcelo czy Ricardo Carvalho.

Mecz rozpoczął się świetnie dla Królewskich. W pole karne wpadł Angel di Maria, a bezpardonowo powstrzymał go bramkarz Gorka Iraizoz. Sędzia błyskawicznie wskazał na "wapno", a jedenastkę bezbłędnie wykorzystał Kaka. Baskowie starali się odpowiedzieć na trafienie Brazylijczyka, ale Iker Casillas nie musiał wyjmować piłki z siatki.

Po przerwie gospodarze wyszli na boisko jeszcze bardziej umotywowani, ale szybko uciszył ich po raz kolejny di Maria, który został ponownie sfaulowany w polu karnym. Tym samym kolejnego gola do swojego dorobku mógł dopisać Kaka.

Gracze Mourinho dobili Athletic w 70. minucie. Esteban Granero z środka boiska świetnie uruchomił Ronaldo, który w swoim stylu w polu karnym świetnie minął defensora i strzelił w długi róg bramki. Dla Portugalczyka był to pierwszy gol w lidze od 3 marca, kiedy to odniósł kontuzję.

Athletic Bilbao - Real Madryt 0:3 (0:1)
0:1 - Kaka (k.) 14'
0:2 - Kaka (k.) 54'
0:3 - Cristiano Ronaldo 70'

Athletic Bilbao: Iraizoz - Iraola, San Jose, Castillo, Borja Ekiza, Orbaiz, Gurpegi (46' David Lopez), Javi Martinez (62' Iturraspe), Llorente, Muniain, Toquero (78' Gabilondo).

Real Madryt: Casillas - Ramos, Albiol, Garay (77' Carvalho), Pepe, Arbeloa, Kaka, Lass, Di Maria (67' Xabi Alonso), Granero, Higuain (61' Ronaldo).

Żółte kartki: Iraizoz, Gurpegi, Javi Martinez (Athletic) oraz Granero, Sergio Ramos, Lass, Casillas, Arbeloa (Real).