Ligue 1: Jeleń wrócił i wywalczył karnego, wyrównujący gol Dudki

Po kontuzji Ireneusza Jelenia, na którą zżymał się Franciszek Smuda, nie ma już śladu. Snajper reprezentacji Polski rozegrał 90 minut w spotkaniu z Saint-Etienne. Auxerre zremisowało 2:2, a wyrównującego gola z karnego zdobył Dariusz Dudka.

Konrad Kostorz

Ireneusz Jeleń zagrał po raz pierwszy od 19. marca. Wówczas dwukrotnie pokonał bramkarza Sochauxa, ale doznał też urazu. Z jego powodu przedwcześnie musiał opuścić niedawne zgrupowanie reprezentacji Polski. 30-letni snajper przeciwko St. Etienne wystąpił na prawej flance, podczas gdy wysuniętym napastnik był Dennis Oliech.

W 80. minucie Jeleń został sfaulowany w polu karnym, a Dariusz Dudka skutecznie wykonał rzut karny. To drugie trafienie 27-latka w tym sezonie w jego 21. występie. Warto podkreślić, że były piłkarz Wisły Kraków, grający ostatnio na środku defensywy, w ostatnich 15 meczach Auxerre nie opuścił nawet minuty!

Polskich piłkarzy smucić może fakt, że zespół Jeana Fernandeza zsunął się do strefy spadkowej - zajmuje 18. pozycji i wyprzedza jedynie Lens oraz Arles. Piłkarze ze Stade de l'Abbe-Deschamps wygrali dotąd jedynie 6 meczów. Do końca rozgrywek pozostało 8 kolejek.

Warto dodać, że sensacyjnej porażki z Monaco 0:1 doznał lider, OSC Lille, a Ludovic Obraniak pojawił się na murawie dopiero w 83. minucie. W Ligue 1 środkowy pomocnik tylko dwukrotnie w tym sezonie wystąpił w wyjściowej "11". Pełne spotkanie w barwach Sochaux (1:1 z Lorient) rozegrał natomiast kandydat do gry w biało-czerwonych barwach, Damien Perquis.