Serie A: Dobry mecz Augustyna, udana pogoń Juventusu, Boruc dwukrotnie pokonany w meczu z Milanem!

Juventus Turyn dość szczęśliwie pokonał FC Genoę, SSC Napoli okazało się lepsze od FC Bologny, AC Milan w starciu kolejki wygrał z ACF Fiorentiną z Arturem Borucem w bramce, natomiast AS Bari zremisowało 1:1 z Catanią Calcio. W tym ostatnim starciu na placu gry zabrakło Kamila Glika, ale wystąpił za to Błażej Augustyn. Ponadto czegoś niesamowitego dokonała AC Cesena, która chociaż kończyła pojedynek z US Palermo w ósemkę i przegrywała 0:2, to w samej końcówce starcia zdołała doprowadzić do wyrównania!

W tym artykule dowiesz się o:

AC Milan zgodnie z planem ograł Fiorentinę. Od początku spotkania Artur Boruc miał ręce pełne roboty, a goście już w 8. minucie objęli prowadzenie, kiedy to znakomitą okazję wykorzystał Clarence Seedorf. Później Polak popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, ale po znakomitej akcji z 41., kiedy to Zlatan Ibrahimović podał na prawą stronę boiska do Boatenga, a ten wypatrzył w polu karnym Pato Alexandre i Brazylijczyk bez problemu podwyższył na 2:0. Po zmianie stron gospodarze zaatakowali, ale przez to narazili się na groźne kontry i dwie z nich zmarnował popularny Ibra, który odpowiednio w 52. i 54. minucie mógł, a nawet powinien był podwyższyć na 3:1, ale w obu przypadkach nie zdołał trafić w światło bramki. W 79. Christian Abbiati znakomicie sparował uderzenie Riccardo Montolivo, ale wobec dobitki Vargasa był bez szans i ostatecznie goście zwyciężyli 2:1. Warto odnotować, że w samej końcówce z boiska został wyrzucony Ibrahimović, który dopiero co powrócił do gry po dwumeczowym zawieszeniu.

Podopieczni Luigi Del Neriego już do przerwy przegrywali po kuriozalnym samobójczym trafieniu Leonardo Bonucciego, ale zaraz po zmianie stron do wyrównania zdołał doprowadzić Simone Pepe. Na to trafienie dość szybko odpowiedział Antonio Floro Flores, jednak już po chwili na tablicy świetlnej widniał remis, a na listę strzelców wpisał się Alessandro Matri. Ostatecznie losy pojedynku na korzyść gospodarzy rozstrzygnął rezerwowy Luca Toni.

SSC Napoli dzięki zwycięstwu nad FC Bologną w tym momencie ma na swoim koncie tyle samo punktów, ile liderujący AC Milan. O zwycięstwie zespołu prowadzonego przez Waltera Mazzarriego tym razem zadecydowały gole Giuseppe Mascary oraz Marka Hamsika. Warto odnotować, że za kartki pauzował Edinson Cavani.

Nie zawiodło rzymskie Lazio. Popularni Biancocelesti nie dali FC Parmie większych szans na odnotowanie korzystnego wyniku i wygrali 2:0. Zawodnicy Eduardo Reji już do przerwy prowadzili za sprawą Hernanesa, a ostatecznie wynik pojedynku na 2:0 ustalił Sergio Floccari.

Trwa kryzys Sampdorii Genua, która tym razem w starciu z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie uległa 1:2. Tym samym US Lecce przeskoczyło w tabeli popularnych Dorianich.

Niesamowitej rzeczy dokonała AC Cesena. Beniaminek przegrywał w Palermo po golach Kurticia oraz Pinilli, a od 77. minuty grał w dziesiątkę, a pomimo to zdołał doprowadzić do wyrównania! W samej końcówce bramki na wagę cennego punktu zdobyli Parolo i Giaccherini. Ostatecznie goście kończyli mecz w ósemkę, bowiem z boiska wyrzucono jeszcze Calderoniego.

AS Bari bez Kamila Glika w składzie zremisowało 1:1 z Catanią Calcio, w której barwach całe zawody rozegrał Błażej Augustyn. Polak popisał się w tym pojedynku kilkoma pewnymi interwencjami.

Ponadto Cagliari Calcio podzieliło się punktami z Brescią Calcio. Warto odnotować, że tą rywalizację wycofano we Włoszech we wszystkich zakładach bukmacherskich, gdyż zbyt duża liczba osób postawiła, że to spotkanie zakończy się właśnie remisem.

W tym momencie AC Milan z 68 punktami na koncie przewodzi stawce i wyprzedza: Napoli (65), Inter (63), Lazio (57), Udinese (56), Romę (53) i Juventus (51). W dolnej części tabeli znajdują się: Bari (21). Brescia (30), Cesena (31), Parma i Sampdoria (po 32).