Najlepsze drużyny ekstraklasy - ranking

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie drużyny w meczach 22. kolejki ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiego zespołu można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiego najmniej.

Bartosz Zimkowski

Oceny drużyn w 22. kolejce ekstraklasy (skala szkolna 1-6):

Wisła Kraków - PGE GKS Bełchatow 3:1 (0:0)

Ocena drużyny Wisły Kraków - 4,0. Po nie najlepszej pierwszej połowie i reprymendzie od trenera Roberta Maaskanta w drugiej części gry Wisła potrafiła przyprzeć Brunatnych do muru. Na lepszą grę Białej Gwiazdy miała oczywiście wpływ szybko strzelona bramka i "czerwień" dla Tomasza Wróbla, ale mimo tego krakowianie udowodnili, że potrafią radzić sobie również bez swoich liderów: Radosława Sobolewskiego i Patryka Małeckiego.

Ocena drużyny GKS-u Bełchatów - 3,5. Bełchatowianie w Krakowie nie zaprezentowali się źle. W pierwszej połowie umiejętnie odpierali ataki Wisły, ale po przerwie stracili gola i Tomasza Wróbla. Jednak nawet grając w osłabieniu potrafili zagrozić bramce Sergeia Pareiki.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:0

Ocena drużyny Górnika Zabrze - 3,5. Beniaminek na własnym stadionie jest rywalem niewygodnym dla każdego. W piątek przekonała się o tym Lechia Gdańsk. Zabrzanie stworzyli w meczu więcej bramkowych okazji od drużyny z Pomorza, ale i tak był to jeden ze słabszych występów Górnika przy Roosevelta w tym sezonie.

Ocena drużyny Lechii Gdańsk - 2,5. Jeden celny strzał na mecz to za mało, żeby wywieźć komplet punktów z boiska zdeterminowanego rywala. Dla Lechii remis w Zabrzu jest szóstym meczem bez zwycięstwa, z czego czwartym w meczu ligowym. Gdańszczanie nie zagrali nawet przeciętnie. Kto wie? Może najcięższe armaty wytoczą na rewanżowe starcie z Legią Warszawa w półfinale PP?

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 0:0

Ocena drużyny Widzewa Łódź - 3,0. To spotkanie trudno ocenić obiektywnie, ponieważ głównym bohaterem meczu pragnął zostać sędzia, wyrzucając dwóch piłkarzy Ruchu z boiska ustawiając przebieg meczu. Tym samym łodzianie mieli utrudnione zadanie, gdyż przyszło im się zmierzyć z osłabionym, ale defensywnie usposobionym przeciwnikiem. Widzew miał okazje na bramkę, ale brakło zimnej krwi, żeby wykorzystać przynajmniej jedną z nich.

Ocena drużyny Ruchu Chorzów - 3,0. Przed meczem rezultat 0:0 mógłby zostać przyjęty przez Niebieskich jako porażkę. W obliczu tego co działo się na boisku, a zwłaszcza w 37. minucie, goście powinni jednak cieszyć się ze zdobytego punktu. Podopieczni trenera Fornalika w pełni zrealizowali założenia defensywne, umiejętnie odcinając widzewiaków od podań. Na akcje ofensywne nie starczyło już ognia.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Ocena drużyny Lecha Poznań - 3,5. Poznaniacy tym razem nie irytowali swoją grą, ale jak sami przyznali po meczu stać ich na o wiele lepszy styl. W takim meczu najważniejsze są jednak punkty, a te pozostały w stolicy Wielkopolski, dzięki czemu Lech wyprzedził Legię w tabeli.

Ocena drużyny Legii Warszawa - 4,0. Podopieczni Macieja Skorży przegrali to spotkanie, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki i gdyby mieli więcej szczęścia to na pewno w Poznaniu by nie przegrali.

Polonia Bytom - Polonia Warszawa 0:2 (0:1)

Ocena drużyny Polonii Bytom - 2,5. Żenada, wstyd, kompromitacja - tak w krótkich, żołnierskich słowach można opisać postawę drużyny Roberta Góralczyka w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie gra niebiesko-czerwonych wyglądała nieco lepiej, ale nie przełożyło się to na wynik spotkania. Polonia przegrała, bo nie zrobiła w tym meczu nic, by go wygrać.

Ocena drużyny Polonii Warszawa - 3,5. Czarne Koszule w Bytomiu nie zagrały wybitnego spotkania, ale wygrały w pełni zasłużenie. Polonia prostymi środkami punktowała swoją imienniczkę z Bytomia i tylko przez własną niefrasobliwość do przerwy nie prowadziła wyżej. Plus za ambicję i trzecie zwycięstwo z rzędu. Jackowi Zielińskiemu udało się postawić na nogi zespół, który na kolana powalił Theo Bos.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Ocena drużyny Zagłębia Lubin - 1,0. Zagłębie zagrało jak na podwórku: bez podziału na atak, pomoc i obronę. Wynik 0:2 to najmniejszy wymiar kary.

Ocena drużyny Jagiellonii Białystok - 3,0. Wielki minus za niewykorzystanie tylu dogodnych sytuacji! Zagłębie było chłopcem do bicia. Jaga strzeliła "tylko" dwa gole.

Arka Gdynia - Cracovia Kraków 3:0 (2:0)

Ocena drużyny Arki Gdynia - 4,5. W końcu poniewierani fani żółto-niebieskich zobaczyli drużynę jaką chcieliby widzieć zawsze. Pierwsze 30 minut było wręcz koncertowe w ich wykonaniu. Trener Straka postawił na zmianę mentalności, wiarę i bardziej ofensywną grą, co już zaskarbiło mu uznanie fanów, a w niedzielnym spotkaniu doprowadziło do zatopienia Cracovii. Gospodarze nie tylko strzelili aż trzy gole, wygrali też pierwszy raz od listopada ubiegłego roku!

Ocena drużyny Cracovii - 1,5. Drużyna wyszła przestraszona i jakby nieobecna. Trener Szatałow sam mówi, że ma dwa zespoły ten z Krakowa i ten na wyjeździe. W Gdyni na uwagę zasłużył tylko szybki i waleczny Saidi Ntibazonkiza oraz egzekwujący dużo stałych fragmentów gry Mateusz Klich. Tylko na tyle było stać Pasy w bitwie morskiej w Gdyni, co zakończyło się sromotną klęską.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 0:1 (0:0)

Ocena drużyny Śląska Wrocław - 2,0. - Mecz nieudany - podsumował grę WKS-u Orest Lenczyk. I miał rację.

Ocena drużyny Korony Kielce - 3,0. Kielczanie w pierwszej połowie nie chcieli stracić bramki, a potem szukali swojej szansy z kontry. Gola udało im się strzelić po stałym fragmencie gry. Cel osiągnęli, bo zdobyli trzy punkty, choć porywająco nie zagrali.