Potknięcia faworytów - wyniki sobotnich spotkań 25. kolejki gr. zachodniej II ligi

Po raz kolejny rywalizacja w grupie zachodniej II ligi przyniosła sporo zaskakujących rozstrzygnięć. Punkty potraciły prawie wszystkie drużyny z czołówki, z wyjątkiem wicelidera z Legnicy.

Adrian Dudkiewicz

Miedź już wcześniej otrzymała walkower za mecz z Polonią Słubice. To pozwoliło podopiecznym Janusza Kudyby odskoczyć od goniących ich rywali. Zwłaszcza od GKS Tychy i Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego urządzili sobie w Turku ostre strzelanie. Bohaterem gości został Patryk Stefański. Zawodnik Zagłębia do swoich dwóch asyst zapisał również jedną bramkę. Ostatecznie Tur uległ rywalom aż 0:4.

Zdecydowanie gorzej poszło innym faworytem. GKS Tychy długo na własnym boisku męczył się z Nielbą Wągrowiec. Już w 10. minucie Adrian Pietrowski wykończył kontrę gości i wpisał się na listę strzelców. W kolejnych minutach zdecydowanie dominowali gospodarze, ale zespół z Wielkopolski umiejętnie ustawił swoje linie defensywne. W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, ale już żadna z drużyn nie potrafiła zmienić rezultatu.

Cenne trzy punkty w Zielonej Górze zdobył solidny Ruch Zdzieszowice. Cenne, bowiem w minionym tygodniu w winnym grodzie zmienił się szkoleniowiec, ale gospodarzom to pomogło jedynie w pierwszej połowie. Na kwadrans przed końcem Leszek Juszczak idealnie podał piłkę do wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Tomasza Damrata. Pomocnik Ruchu w sytuacji sam na sam się nie pomylił. W końcówce swoją zwycięską bramkę zdobył też lider z Grudziądza. Szczęśliwym strzelcem okazał się Przemysław Sulej, który wykorzystał idealne podanie Adriana Frańczaka.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 25. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Tur Turek - Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:1)

0:1 - Marcelo (sam.) 10'
0:2 - Posmyk 58'
0:3 - Filipowicz 79'
0:4 - Stefański 86'

Lechia Zielona Góra - Ruch Zdzieszowice 1:2 (1:1)
0:1 - Buchała 27'
1:1 - Brzykcy 41'
1:2 - Damrat 75'

Polonia Nowy Tomyśl - Elana Toruń 0:2 (0:2)
0:1 - Młodzieniak 26'
0:2 - Mądrzejewski 33'

GKS Tychy - Nielba Wągrowiec 0:1 (0:1)
0:1 - Pietrowski 10'

Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)
1:0 - Sulej 78'

Raków Częstochowa - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:0)
1:0 - Ogłaza 43'
1:1 - Klofik 68'
2:1 - Wiktorek 80'
2:2 - Imeh 90'

Miedź Legnica - Polonia Słubice 3:0 wko

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!