Premier League: Man City przegrał, straci Ligę Mistrzów?!

Manchester City przegrał na Goodison Park z Everton w meczu 36. kolejki Premier League i zamiast pieczętować awans do Ligi Mistrzów, to może stracić je na rzecz Liverpoolu.

Bartosz Zimkowski

- Potrzebujemy czterech punktów do wywalczenia awansu do Ligi Mistrzów - mówił na ostatnich konferencjach prasowych Roberto Mancini, menedżer Manchesteru City, dodając, że jego zespół musi się skupić na meczu z Evertonem. Tymczasem The Citizens ulegli The Toffees i jeśli we wtorek przegrają z Tottenhamem Hotspur, to mogą nie być w najlepszej sytuacji.

Wydawało się, że nic nie przeszkodzi już Man City w osiągnięciu celu na ten sezon, jakim był awans do elitarnej Ligi Mistrzów. Pojedynek z Evertonem też długo układał się po myśli Manciniego. Gol Yaya Toure z pierwszej połowy pozwolił The Citizens spokojnie kontrolować przebieg meczu. Zmącił to wszystko były zawodnik MC Sylvian Distin, który 24 minuty przed końcem doprowadził do wyrównania. Zwycięstwo zapewnił gospodarzom Leon Osman.

Arcyważnej potyczki nie wygrał West Ham United. Zaledwie remis na Upton Park z Blackburn Rovers sprawił, że Młoty tracą do bezpiecznej strefy trzy punkty, a do rozegrania pozostały już tylko dwie kolejki. Wszystko na to wskazuje, że londyńczycy pożegnają się z najwyższą klasą rozgrywkową w Anglii. Przed nimi pojedynki z Wigan Athletic i Sunderlandem. Pierwsze z tych spotkań będzie decydujące.

Skoro była mowa o Wigan, to The Latics zdobyli cenny punkt na Villa Park. Zremisowali z Aston Villą 1:1. Teraz do pełni szczęścia jest im potrzebne zwycięstwo nad WHU.

***

Tymczasem kompletnie zawiódł Tottenham Hotspur, sprawiając, że Manchester City może być jednak pewniejszy awansu do Ligi Mistrzów. W ostatnim sobotnim spotkaniu Koguty nie potrafiły pokonać na własnym stadionie beniaminka z Blackpool. Co więcej, uratowały w samej końcówce remis. Gola zdobył Jermine Defoe i ten wynik przyjęto jako porażkę. Trudno się dziwić, ponieważ kolejne straty punktów mogą skutkować brakiem awansu nawet do Ligi Europejskiej.