Walka o Primera Division: Valladolid dalej w drugiej lidze

Pierwszy raz w historii rozgrywek Segunda Division cztery drużyny walczą o ostatnie miejsce, zapewniające awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W systemie play-off do finału awansowało Elche, które w dwumeczu okazało się lepsze od zeszłorocznego spadkowicza, Real Valladolid.

W tym artykule dowiesz się o:

Do rozgrywek Primera Division zbliżyła się ekipa Elche, która ostatni raz na tym etapie była w sezonie 1988/1989. W pierwszym spotkaniu przegrali 0:1 z Realem Valladolid, a w rewanżu stracili bramkę już w 23 minucie. Końcówka pierwszej połowy w wykonaniu gospodarzy była jednak piorunująca, a bohaterem został lewy defensor, Edu Albacar, który ustrzelił dublet.

Po zmianie stron gości dobił jeszcze Angel i w tym tygodniu Elche zmierzy się o awans do Primera Division z Granadą, która w dwumeczu rozprawiła się z Celtą Vigo.

Wcześniej grę na najwyższym szczeblu rozgrywek zapewniły sobie zespoły Betisu Sevilla i Rayo Vallecano.

Elche - Real Valladolid 3:1 (2:1)

0:1 - Oscar 23'

1:1 - Edu Albacar 44'

2:1 - Edu Albacar 45'

3:1 - Angel 57'

Czerwona kartka: Valiente /po meczu/ (Valladolid).