Młoda Ekstraklasa: Przerwany mecz w Chorzowie

Na niedzielę zaplanowane były trzy spotkania 2. kolejki Młodej Ekstraklasy. Jednak tylko dwa z nich udało się rozegrać do końca. Zwycięstwa odniosły Wisła Kraków oraz PGE GKS Bełchatów.

Szymon Mierzyński

Biała Gwiazda pokonała Polonię Warszawa 2:0 po golach Rafała Boguskiego i Michała Szewczyka. W takim samym stosunku triumfowała ekipa z Bełchatowa, która uporała się na wyjeździe z absolutnym debiutantem w młodzieżowych rozgrywkach - Podbeskidziem. W Bielsku-Białej do siatki trafiali Piotr Witasik oraz Bartłomiej Bartosiak.

Jako ostatni na murawę wybiegli piłkarze Ruchu Chorzów i Korony Kielce. Im jednak nie udało się dokończyć rywalizacji. Z uwagi na ulewne opady deszczu oraz fatalny stan murawy sędzia przerwał mecz w 68. minucie. W tym momencie na tablicy wyników był remis 1:1.