Młoda Ekstraklasa: Przełamanie Lecha, wygrały też KGHM Zagłębie i Górnik

Dziesięć goli padło w trzech sobotnich spotkaniach 6. kolejki Młodej Ekstraklasy. Zwycięstwa odniosły: Lech Poznań, Górnik Zabrze oraz KGHM Zagłębie Lubin.

Szymon Mierzyński

Najciekawiej było w Krakowie, gdzie Wisła podejmowała Kolejorza. Podopieczni Karola Brodowskiego triumfowali bardzo pewnie, przełamując tym samym serię pięciu potyczek bez wygranej. Dwa gole zapisał na swoim koncie Wojciech Golla, który coraz odważniej puka do pierwszej drużyny.

Cenne trzy punkty zainkasował w sobotę Górnik. Drużyna z Górnego Śląska uporała się u siebie z Lechią Gdańsk, zwyciężając 2:1. Zabrzanie mogli pokusić się o jeszcze jedną bramkę, lecz w 65. minucie Michal Gasparik nie wykorzystał rzutu karnego (jego uderzenie obronił Bartłomiej Barczak).

Do ciekawego starcia doszło w Lubinie, gdzie mistrz z ubiegłego sezonu podejmował plasujący się w czołówce Ruch Chorzów. KGHM Zagłębie wygrało 1:0, a decydującego gola zdobył tuż przed przerwą Krzysztof Danielewicz.

Na niedzielę zaplanowano trzy kolejne mecze 6. kolejki. W najciekawszym z nich Widzew Łódź zmierzy się z PGE GKS Bełchatów.