Bundesliga: Peszko z fatalnymi ocenami! Wilki przełamały kryzys w meczu z Schalke (wideo)

Podobnie jak Jakubowi Błaszczykowskiemu i Eugenowi Polanskiemu, Sławomirowi Peszce nie udał się występ w 5. kolejce Bundesligi. Jakie dostał noty za mecz z Norymbergą? Schalke straciło pozycję wicelidera, choć prowadziło w Wolfsburgu po bramce Raula.

W tym artykule dowiesz się o:

Sławomir Peszko - Zarówno Bild, jak i Express przyznały skrzydłowemu ocenę "5" (gdzie "1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki). Pozostali pomocnicy FC Koeln wypadli bądź tak samo jak Polak, bądź nieco lepiej. Najjaśniejszymi punktami Koziołków byli Michael Rensing oraz Henrique Sereno (po "3"). "Często przebywał przy piłce, ale przeważnie brakowało mu szczęścia i zdecydowania. Z kolei końcówce podejmował nieprzemyślane decyzje" - podsumowano występ 26-latka.

-> Więcej o meczu FC Koeln - FC Nuernberg <-

***

Na zakończenie kolejki Wilki z Rasmusem Joenssonem i Marwinem Hitzem w pierwszym składzie podjęły Schalke. Spotkanie rozpoczęło się od nieśmiałych ataków gości, którzy przewagę udokumentowali w 13. minucie. Jefferson Farfan znakomicie zagrał do Raula, który uprzedził golkipera Wolfsburga i wpisał się na listę strzelców.

Wiele wskazywało na to, że dla VfL powtórzy się scenariusz z 4. kolejki, gdy polegli 0:3 we Freiburgu. Tym razem ekipa Felixa Magatha zakasała jednak rękawy i doprowadziła do remisu - po składnej akcji debiutujący Joensson idealnie wystawił piłkę Mario Mandzukiciowi.

Raul na 1:0:

Jeszcze przerwą obie ekipy miały wyśmienite szanse do podwyższenia wyniku. Najpierw uderzenie Mandzukicia głową z linii bramkowej wybił Raul, a po chwili Farfan znalazł się oko w oko z Hitzem, ale zamiast uderzać podawał do nikogo.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło, co nie oznacza, że zabrakło bramkowych okazji. Uaktywnił się zwłaszcza Srdjan Lakić, lecz nie znalazł recepty na Ralfa Faerhmanna. Powiodło się za to Mandzukiciowi w przypadkowych okolicznościach - z wolnego na bramkę uderzył Josue, a futbolówka trafiła w nogę Chorwata i zupełnie zmyliła bramkarza Schalke.

VfL Wolfsburg - Schalke Gelsenkirchen 2:1 (1:1)

0:1 - Raul 13'

1:1 - Mandzukić 33'

2:1 - Mandzukić 82'