Przygotowania do derbów Łodzi rozpoczęte

Choć do derbowego spotkania Łódzkiego Klubu Sportowego z Widzewem pozostało jeszcze 13 dni, to z powodu przerwy w rozgrywkach ligowych w najbliższy weekend, w drużynie trenera Michała Probierza rozpoczęły się już przygotowania do tej prestiżowej potyczki.

Piotr Ciesielski

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w piątek pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 w pierwszym w tym sezonie meczu na własnym stadionie. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo, gdyż łodzianie przegrywali już 0:1, a po bardzo słabej pierwszej połowie, dopiero po przerwie zaczęli grać poprawnie i przychylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

- Jesteśmy na takim etapie i w takiej sytuacji, że nie możemy grać pięknie. My po prostu musimy wyrywać przeciwnikom z gardła punkty i to się w piątek udało. Nie chcę komentować gry mojego zespołu, bo liczy się zwycięstwo - słusznie zauważa trener ŁKS-u Michał Probierz.

T-Mobile Ekstraklasa w najbliższy weekend ma przerwę, spowodowaną spotkaniami reprezentacyjnymi, więc najbliższy mecz ligowy ŁKS rozegra za niemal 2 tygodnie, a jego rywalem będzie Widzew. - Cieszy mnie ta przerwa w rozgrywkach. Pozwoli nam to spokojnie popracować. Ustaliłem na ten okres nieco szerszą kadrę, która będzie się przygotowywała do najbliższego meczu, zagramy w tym czasie jeden sparing, ciężko będziemy pracować i powinno przynieść to pozytywne efekty - twierdzi Probierz.

Wspominany przez szkoleniowca sparing, łodzianie rozegrają w piątek, a ich przeciwnikiem będzie warszawska Legia. Mecz odbędzie się o godzinie 17:00 w stolicy na stadionie Pepsi Arena. W kadrze, którą wytypował trener, znaleźli się m.in. Dariusz Kłus i Marcin Smoliński, którzy ostatnio zostali "zesłani" do drużyny Młodej Ekstraklasy. Z zespołem ćwiczy także 16-letni Adam Dźwigała, który przez najbliższy tydzień będzie testowany w ŁKS-ie. To napastnik III-ligowego Mazura Karczew i syn byłego gracza Polonii Warszawa i Górnika Zabrze - Dariusza Dźwigały.

W treningach nie uczestniczą natomiast Robert Szczot, narzekający na kontuzję, a także Mladen Kascelan i Pavle Velimirović, którzy wyjechali na zgrupowania reprezentacji Czarnogóry (odpowiednio seniorskiej i U-21).

Zawodnikom powoli udziela się już atmosfera derbów. - Grałem już w derbach Łodzi i wiem jedno - przed takim meczem nie potrzeba dodatkowej motywacji. Zostawimy serducho na boisku i zrobimy wszystko, żeby tam nie przegrać. Celem minimum według mnie będzie remis, ale z całych sił postaramy się wygrać i to jest możliwe - zapowiada Kascelan.

- Budujące przed następnymi meczami jest dla mnie to, że ten zespół pokazuje charakter. Już trzy razy odrabialiśmy w meczu straty, a po zdobyciu goli widzę u chłopaków autentyczną radość, jak chociażby u Marka Saganowskiego w piątek. Nie da się ukryć, że popełniamy jeszcze sporo błędów, ale powinno być coraz lepiej - dodał Probierz.