Najlepsze drużyny ekstraklasy - ranking

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie drużyny w meczach 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiego zespołu można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiego najmniej.

Bartosz Zimkowski

Oceny drużyn w 14. kolejce T-Mobile Ekstraklasy (skala szkolna 1-6):

KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Ocena drużyny Zagłębia Lubin - 2,5. Miedziowi gryźli trawę i robili wszystko, żeby wygrać z Polonią i dopięli swego. Wprawdzie zwycięstwo odnieśli w kiepskim stylu, to jednak niedługo nikt nie będzie o tym pamiętał.

Ocena drużyny Polonii Warszawa - 1,0. Fatalnie zaprezentowały się Czarne Koszule na Dialog Arena. Drużyna, która ma aspiracje mistrzowskie nie oddała ani jednego celnego strzału.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)

Ocena drużyny Jagiellonia Białystok - 2,5. Piłkarze z Białegostoku walczyli, starali się, ale piłkarsko byli dużo gorsi od lidera T-Mobile Ekstraklasy. Wynik mówi wszystko.

Ocena drużyny Śląska Wrocław - 4,0. Zdecydowany lider T-Mobile Ekstraklasy w Białymstoku udowodnił, że nieprzypadkowo zajmuje pierwsze miejsce. Zespół Oresta Lenczyka był zdecydowanie lepszy od Jagiellonii i zdobył - jako jedyny jesienią - twierdzę Białystok.

GKS Bełchatów - ŁKS Łódź 3:0 (1:0)

Ocena drużyny GKS-u Bełchatów - 3,5. Piłkarze Kamila Kieresia w sobotę nie zagrali fenomenalnego meczu, ale ich postawa w zupełności wystarczyła, żeby ograć ŁKS 3:0. Bełchatowianie po woli stają się drużyną własnego boiska, wygrana z ŁKS-em to trzecia z rzędu w tym sezonie.

Ocena drużyny ŁKS-u Łódź - 2,0. Podopieczni, debiutującego w sobotę na ławce trenerskiej łódzkiego klubu, Ryszarda Tarasiewicza nie zdołali wywieźć z Bełchatowa choćby punktu. Łodzianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola, ale dobra w bramce Brunatnych spisywał się Łukasz Sapela.

Ruch Chorzów - Cracovia 2:0 (0:0)

Ocena drużyny Ruchu Chorzów - 4,0. Przed przerwą Niebiescy czekali na to co pokaże Cracovia. W drugiej połowie Ruch przycisnął i w efekcie zdobył dwa gole. A mógł ich strzelić więcej.

Ocena drużyny Cracovii - 2,0. W pierwszej połowie Pasy zaprezentowały się poprawnie. Piłkarze Pasieki mogli nawet prowadzić. Po przerwie na placu gry Cracovia miała niewiele do powiedzenia.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)

Ocena drużyny Legii Warszawa - 4,5. W ostatnim czasie Legia nawet gdy nie gra zachwycającego futbolu, to i tak raczej wygrywa. Podobnie było w sobotę. Podopieczni Macieja Skorży zdobywają punkty dzięki konsekwencji, świetnemu przygotowaniu fizycznemu oraz talentowi młodych graczy. Na wysoką ocenę składa się też doskonała gra obrony, która wydaje się nie do przejścia.

Ocena drużyny Lechii Gdańsk- 1,5. Co tu dużo mówić. Nie taki debiut w Lechii wymarzył sobie Ulatowski. Biało-Zieloni zapomnieli o tym, jak efektownie grali rok temu. Dziś prezentują to, co większość przeciętnych drużyn. Skomasowaną obronę i kontry. Na legionistów to za mało.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Ocena drużyny Wisły Kraków- 2,0. Trwa kryzys mistrzów Polski. Kazimierz Moskal po objęciu drużyny zapowiadał "inną Wisłę", ale krakowianie powielili grzechy z ostatnich tygodni. Grając przed własną publicznością, nie potrafili wypracować sobie klarownych sytuacji bramkowych, a sami popełniali rażące błędy w obronie.

Ocena drużyny Górnika Zabrze - 4,5. Adam Nawałka znów przygotował znakomity plan na Wisłę. Podobnie jak w wiosennym, wygranym 2:0 meczu w Krakowie, tak teraz Górnik grał wysokim pressingiem. Ganić po tym meczu można zabrzan tylko za nieskuteczność.

Widzew Łódź - Korona Kielce 0:0

Ocena drużyny Widzewa Łódź - 1,5. Siódmy raz łodzianie nie stracili bramki w meczu ligowym. Na tym jednak koniec pozytywów. Skuteczność zespołu trenera Mroczkowskiego jest na dramatycznym poziomie. Dodatkowo fatalnie zagrała także cała linia pomocy. Dawny atut Widzewa - gra skrzydłem, został kompletnie zneutralizowany przez rywala, dlatego gospodarze próbowali grać długą piłką do osamotnionego w ataku Piotra Grzelczaka. To nie miało prawa zdać egzaminu.

Ocena drużyny Korony Kielce - 1,5. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego mają problem w skończeniu meczu w pełnym składzie. Goście minimalnie przeważali, ale, podobnie jak łodzianie, nie mieli żadnych argumentów na sforsowanie defensywy przeciwnika. Mecz mógł się potoczyć inaczej, gdyby Maciej Korzym trafił do bramki, zamiast w słupek. To był jednak jedyny poważniejszy przebłysk gry ofensywnej kielczan. W pozostałych aspektach goście dostosowali się do poziomu gry Widzewa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań 0:0

Ocena drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała - 3,5. Górale zagrali odważnie od początku meczu z wielkim Lechem Poznań. W pierwszej połowie dominowali jeśli chodzi o sytuacje strzeleckie, dopiero w drugiej połówce oddali nieco pole rywalom. Kilka znakomitych okazji m.in. Demjana mogło przesądzić o wyniku meczu. Brawa należą się za walkę do końca.

Ocena drużyny Lecha Poznań - 3,0. Choć Lechici grali ładnie dla oka, dłużej utrzymywali się przy piłce i mieli sytuacje bramkowe, to w czwartym kolejnym meczu nie strzelili gola. Sytuacja z 87. minuty Stilicia będzie mu się śnić po nocach. Tylko za ładną grę jednak punktów, również w naszym rankingu, się nie dostaje.