Premier League: Chelsea znów zawiodła (wideo)

Chelsea Londyn nie potrafiła wygrać w meczu 16. kolejki Premier League z jednym z najsłabszych zespołów w lidze - Wigan Athletic. The Blues zaledwie zremisowali 1:1 na DW Stadium.

Bartosz Zimkowski

Chelsea miała za sobą udane mecze - wygrała trudne spotkanie na St James Park z Newcastle United (3:0), później w Lidze Mistrzów ograła Valencię (3:0) aż w końcu pokonała Manchester City (2:1). Andre Villas-Boas przestrzegał przed hurraoptymizmem, wiedząc, że jego drużyna nie gra tak jakby sobie tego życzył. Jednak mało kto spodziewał się, że Chelsea będzie miała problemy z walczącym o ligowy byt zespołem Wigan Athletic. Siedem ostatnich wizyt Chelsea na DW Stadium zakończyło się wygranymi londyńczyków.

Villas-Boas ponownie na ławce posadził Fernando Torresa i Hiszpan znów nie pojawił się na murawie. Torres cały czas jest w beznadziejnej formie, a Portugalczyk stawia na Didiera Drogbę. Zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej również nie strzela wielu bramek, ale według Villasa-Boasa jest bardziej przydatny.

Pierwsza połowa meczu na DW Stadium nie była ciekawa. Z boiska często wiało nudą, a gospodarze po cichu liczyli na jedną akcję, którą zakończyliby strzeleniem gola. Villas-Boas widząc, że jego drużyna gra słabo, w przerwie wpuścił na boisko Salamona Kalou.

W 58. minucie padła bramka po tym jak Ashley Cole zagrał długą piłkę do Daniela Sturridge'a. Reprezentant Anglii dobrze ją opanował i po chwili uderzył z dość ostrego kąta. Ali Al Habsi nie dał rady skutecznie interweniować.

Wydawało się, że Sturridge zostanie bohaterem Chelsea. Tymczasem dwie minuty przed końcem fatalny błąd popełnił Petr Cech. Wypuścił piłkę z rąk, którą do jego siatki skierował Jordi Gomez. Remis z Wigan stał się faktem. Chelsea miała znów włączyć się do walki o mistrzostwo Anglii, ale takimi wynikami będzie to niemożliwe.

Kolejny krok w kierunku The Championship zrobiło Blackburn Rovers. Na własnym stadionie musiało uznać wyższość West Bromwich Albion. Rovers doznali tym samym dziesiątej porażki. Fulham Londyn, które w środę grało z Odense, zrewanżowało się za pucharowe niepowodzenie i tym razem nie dało sobie wyrwać prowadzenia 2:0.

W niedzielę rozegrane zostaną kolejne mecze - w tym hit Manchester City - Arsenal Londyn.