Drugie sparingowe zwycięstwo Jagiellonii

W pierwszym środowym sparingu rozegranym we Władysławowie Jagiellonia Białystok pewnie pokonała młodzieżowy zespół Polonii Warszawa 3:1. Niespodziewanie jednak to Czarne Koszule objęły prowadzenie. Później do głosu doszli żółto-czerwoni i zaaplikowali warszawianom trzy bramki.

Tomasz Kozioł

Zespół ze stolicy bramkę strzelił w 35. minucie. Po uderzeniu jednego z zawodników Polonii testowany bramkarz Stomilu Olsztyn, 18-letni Michał Leszczyński odbił piłkę przed siebie, a tam czyhał już jeden z rywali i spokojnie trafił do bramki.

Riposta drużyny Tomasza Hajty była natychmiastowa. W 39. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Michał Steć, futbolówka trafiła do Przemysława Kostucha, który dośrodkował w pole karne. Nadbiegający Tomasz Porębski strzelił w słupek, a piłka wyleciała przed pole karne. Tam czekał na nią Grzegorz Bartczak i wyrównał stan meczu. Piłka zanim wpadła do siatki, odbiła się po drodze od jednego z zawodników Polonii.

Przed przerwą Jagiellonia była już na prowadzeniu. Ponownie stały fragment gry dał Jadze gola. Z rzutu rożnego wrzucił Michał Kalista, a Kostuch ładnym uderzeniem trafił do siatki.

Wynik meczu w 73. minucie ustalił Grzegorz Arłukowicz, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Igorze Zubowiczu.

W barwach Jagiellonii zagrało trzech testowanych zawodników - Leszczyński, Marcin Mamot i Jean Patrick Abouna Ndzana.

Był to trzeci sparing Jagiellonii w bieżącym okresie przygotowawczym. W ostatnią sobotę zespół z Białegostoku zremisował z Gryfem Wejherowo (1:1) i wygrał z Cartusią Kartuzy (4:1).

Kolejną grę kontrolną Jagiellonia rozegra w środę o godzinie 15:30 w Gdyni z pierwszoligową Arką.

Polonia Warszawa (ME) - Jagiellonia Białystok 1:3 (1:2)
1:0 - 35'
1:1 - G. Bartczak 39'
1:2 - Kostuch 43'
1:3 - Arłukowicz (k.) 73'

Skład Jagiellonii Białystok (I połowa): Leszczyński - G. Bartczak, Kostuch, Porębski, Abouna - Kalista, Łupiński, Zubowicz, Steć - J. Pawłowski, Dzalamidze. (II połowa): Leszczyński - Norambuena, Kostuch, Arzumanyan, Abouna - Kalista, Łupiński, Arłukowicz, Mamot - Steć - Zubowicz.