KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Czterem widzewiakom kończą się umowy

Z dniem 30 czerwca wygasają umowy czterem zawodnikom Widzewa. Jednak nie wszyscy z nich, mogą pozostać w Łodzi na kolejny rok. Jak dotąd, tylko jeden z nich dostał propozycję nowego kontraktu.
Bartosz Tarnowski
Bartosz Tarnowski

Piotr Grzelczak, Krzysztof Ostrowski, Jurijs Zigajevs i Princewill Okachi - to właśnie tej czwórce kończą się umowy z Widzewem pod koniec sezonu. Jednak działacze czerwono-biało-czerwonych nie chcą działać pochopnie i na decyzję odnośnie nowych umów z niektórymi zawodnikami czekają do końca rundy.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, władze Widzewa Łódź zaproponowały nową umowę swojemu wychowankowi, Piotrowi Grzelczakowi, który niebawem powinien złożyć pod nią swój podpis.

W nieco innej sytuacji są obcokrajowcy Jurijs Zigajevs oraz Princewill Okachi. Pierwszy z nich był przez ostatni rok trapiony kontuzjami, które uniemożliwiły mu pokazanie pełni swych umiejętności. Dlatego przed reprezentantem Łotwy czeka ciężkie pół roku, podczas którego będzie musiał pokazać się z dobrej strony, aby liczyć na pozostanie w Łodzi. Podobnie jest z Nigeryjczykiem, z taką różnica, że przebywa on na wypożyczeniu. W dotychczasowych rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy rozegrał on 15 spotkań, w których zdobył jedną bramkę. Czerwono-biało-czerwoni posiadają prawo pierwokupu, ale decyzja odnośnie wykupienia czarnoskórego napastnika zapadnie dopiero pod koniec rundy.

Nowy kontrakt może także otrzymać Krzysztof Ostrowski. Na razie pomocnik skupia się na jak najlepszym przygotowaniu do nadchodzącej rundy. Swoją dalszą przydatność do drużyny Widzewa będzie chciał udowodnić w meczach ligowych. Bez wątpienia jest to dobry zawodnik, który zwłaszcza miał udany początek przygody z łódzkim klubem. Warto dodać, że Ostrowski wpisał się na listę strzelców w ubiegłotygodniowym sparingu przeciwko Omedze Kleszczów.

Nieprawdą jest natomiast, jak podawały niektóre media, że z końcem sezonu wygasają umowy m.in Dudu, czy też Bartoszowi Kanieckiemu. Obaj zawodnicy są związani z łódzkim klubem dłuższymi umowami. To samo tyczy się także Przemysława Oziębały. Wszyscy wymienieni gracze trenują z pierwszą drużyną Widzewa i przygotowują do inauguracyjnego spotkania w T-Mobile Ekstraklasie w 2012 roku. 18 lutego rywalem łodzian będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×