Primera Division: Wielka sensacja w Pampelunie, FC Barcelona na kolanach

Świetne spotkanie rozegrali piłkarze Osasuny Pampeluna, którzy pokonali na własnym boisku FC Barcelonę 3:2. Jeśli w niedzielę po komplet oczek sięgnie Real Madryt przewaga lidera nad Dumą Katalonii wyniesie już 10 oczek.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Na zmarzniętej murawie fatalnie spisali się piłkarze FC Barcelony. Z Andresem Iniestą, Xavim Hernandezem i Ceskiem Fabregasem na ławce rezerwowych linia pomocy aktualnych mistrzów Hiszpanii praktycznie nie istniała, co skutecznie wykorzystała Osasuna Pampeluna. Nieporadność Gerarda Pique w obronie 2-krotnie świetnie wykorzystał Dejan Lekić i po 22. minutach ekipa z Nawarry niespodziewanie prowadziła 2:0.

Piłkarze Dumy Katalonii mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie potrafili jej zamienić na podbramkowe okazje. W ofensywie istniał jedynie Lionel Messi, którego dwa strzały obronił Andres Fernandez. Były to jedyne okazje, w których mógł się wykazać golkiper Osy w pierwszej odsłonie.

W przerwie Josep Guardiola zdecydował się na dwie zmiany, jednak zamiast doświadczonych piłkarzy na placu gry pojawili się młodzi Isaac Cuenca i Cristian Tello. Pierwszy z nich już po 6. minutach zaliczył asystę przy trafieniu Alexisa Sancheza. Wydawało się, że kolejne bramki dla gości są kwestią czasu, ale ponownie nieporadnie zachowała się obrona przyjezdnych i Raul Garcia podwyższył rezultat.

Barcelona do ostatnich minut walczyła jeszcze o punkty, ale stać ją było tylko na bramkę Tello, który świetnie oszukał w polu karnym jednego z przeciwników. Tym samym potwierdziło się, że w tym sezonie Blaugrana nie potrafi grać na wyjazdach. Na obcych terenach zanotowała bowiem 5 remisów i 2 porażki. Z kolei dla Osasuny było to pierwsze zwycięstwo w 2012 roku.

W szóstym spotkaniu z Diego Simeone na ławce trenerskiej bramki nie straciło Atletico Madryt. Kibice Los Colchoneros nie mogą jednak być w pełni zadowoleni, gdyż w pierwszym spotkaniu 23. kolejki Primera Division ich pupile jedynie bezbramkowo zremisowali ze znajdującym się w strefie spadkowej Racingiem Santander. W ataku gości dwoił się i troił Diego Ribas, a świetnych okazji nie wykorzystali Radamel Falcao oraz Adrian. Dodatkowo rewelacyjne spotkanie rozegrał golkiper Kantabryjczyków, Antonio Tono.

Racing Santander - Atletico Madryt 0:0

Osasuna Pampeluna - FC Barcelona 3:2 (2:0)
1:0 - Lekić 5'
2:0 - Lekić 22'
2:1 - Sanchez 51'
3:1 - Raul Garcia 56'
3:2 - Tello 73'

Osasuna Pampeluna: Andres Fernandez - Marc Bertran, Sergio, Flano, Raitala - Cejudo, Nekounam, Punal, Nino (78' Lolo), Raul Garcia (89' Damia) - Lekić (71' Ibrahima).

FC Barcelona: Valdes - Alves, Pique (71' Fabregas), Puyol (46' Ceunca), Abidal - Mascherano, Thiago, Sergi Roberto - Sanchez, Messi, Pedro (46' Tello).

Żółte kartki: Raul Garcia, Punal (Osasuna) oraz Sergi Roberto, Sanchez, Alves, Valdes, Mascherano (Barcelona).