Serie A: Klose ponownie pokonał Boruca, Napoli zwolniło Ranieriego?!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Kolejnej porażki doznała Fiorentina. Zespół Artura Boruca w tabeli zajmuje dopiero 15. pozycję! Znów rozczarował Inter, który miał niewiele do powiedzenia w starciu z Napoli. Fatalną serię w ładnym stylu przerwało Udinese.

W rundzie jesiennej ACF Fiorentina przegrała z Lazio Rzym 1:2, a zwycięskiego gola zdobył w 83. minucie Miroslav Klose. Tym razem reprezentant Niemiec znów zmusił do kapitulacji Artura Boruca (16. trafienie w sezonie) po tym, jak otrzymał znakomite podanie od Hernanesa. Zespół Delio Rossiego nie wykorzystał kryzysu rzymian (zamieszanie z trenerem Edy'm Reją, plaga kontuzji) i wyjechał ze Stadio Olimpico bez punktów.

Włoskie media informowały, że jeśli Inter Mediolan przegra z SSC Napoli, z posadą pożegna się Claudio Ranieri. Po słabej pierwszej połowie do ataków przystąpili Azzurri i po jednej z kapitalnych akcji Blerima Dzemailiego i uderzeniu Ezeqiuela Lavezziego objęła prowadzenie. W 88. minucie o krok od doprowadzenia do remisu był Giampaolo Pazzini, ale ostatecznie 3 "oczka" zostały na Stadio San Paolo. Nerazzurri do lidera, AC Milan, tracą już 15 punktów!

Porażki z Fiorentiną i Milanem oraz remis z Cagliari sprawiły, że notowania Udinese Calcio dramatycznie spadły. Na szczęście dla Bianconerich do zdrowia wrócił jednak Antonio Di Natale i strzelił już 18. gola w tym sezonie! Co ciekawe, Bologna przegrała dopiero po raz pierwszy w 2012 roku. Ostatnio Rossoblu spisywali się znakomicie (3:0 z Interem, 2:0 z Violą).

TABELA SERIE A ->>> Bologna - Udinese 1:3 (0:1)

0:1 - Di Natale 38' (k.) 0:2 - Basta 56' 1:2 - Kone 81' 1:3 - Floro Flores 84'

Lazio - Fiorentina 1:0 (1:0)

1:0 - Klose 36'

Napoli - Inter 1:0 (0:0) 1:0 - Lavezzi 59'

Czerwona kartka: Aronica /79'/ (Napoli).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty