Serie A: Milan odjeżdża Juve, ładny gol "Ibry", Boruc puścił karnego (wideo)

Juventus nie przegrał po raz 27. w sezonie, ale do Milanu traci już 4 punkty. Bianconeri tylko bezbramkowo zremisowali z Genoą, podczas gdy Rossoneri bez większych kłopotów pokonali na własnym terenie Lecce.

Konrad Kostorz

AC Milan idealnie rozpoczął rywalizację z Lecce, które wciąż znajduje się w strefie spadkowej, ale w ostatnich tygodniach wyłącznie wygrywało albo remisowało. W 7. minucie Zlatan Ibrahimović obsłużył Antonio Nocerino, który zdobył swojego 9. gola w sezonie. Jeszcze przed przerwą mogło być 2:0, jednak Massimiliano Benassi uporał się ze strzałami Urby Emanuelsona i Ignazio Abate. Po przerwie uaktywnili się przyjezdni i Christian Abbiati musiał interweniować po uderzeniu Walerego Bożinowa. Wreszcie losy meczu rozstrzygnął "Ibra" (19. bramka w sezonie), któremu asystował Emanuelson.

4. remis z rzędu zanotował Juventus Turyn. Bianconeri nie uporali się kolejno z Milanem, Chievo, Bolonią i w niedzielę z Genoą. Już w pierwszych minutach musieli wykazać się bramkarze: Sebastien Frey i Gianluigi Buffon. Po zmianie stron Starej Damie nie sprzyjało szczęście, a o krok od zdobycia goli byli Alessandro Matri i Mirko Vucinić, podczas gdy Simone Pepe w 60. minucie trafił w słupek! Zespół Antonio Conte atakował, ale nie miał szczęścia, a Rossoblu bronili się 10 zawodnikami(!) i ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

ACF Fiorentina mierzyła się z niezwykle silną zwłaszcza na własnym terenie Catanią Calcio. W pierwszej części niemal wyłącznie atakowali przyjezdni, jednak w 11. minucie po główce Alejandro Gomeza wykazać musiał się Artur Boruc. Polski bramkarz skapitulował po zmianie stron po strzale Francesco Lodiego z rzutu karnego. 32-latek wyczuł intencje uderzającego, ale nie miał szans zatrzymać lecącej pod poprzeczkę piłki. Wcześniej Alessandro Gamberini sfaulował Gomeza. Końcówka nie przyniosła wielkich emocji i Viola wyjechała z Sycylii bez punktów.