Puchar Niemiec: Bayern potrzebował rzutów karnych, wielki hit w finale! (wideo)

Mnóstwo emocji dostarczył drugi półfinał DFB-Pokal. Gladbach i Bayern stworzyli znakomite widowisko z dużą ilością bramkowych okazji. Jednak przez 120 minut gole nie padły, a przy jedenastkach znacznie skuteczniejsi okazali się Bawarczycy.

W pierwszej połowie tempo gry nie było najwyższe, ale bramkowych okazji nie zabrakło. Stwarzał je przede wszystkim Bayern. Gospodarze na dobrą sprawę mieli tylko jedną szansę, gdy Marco Reus przegrał pojedynek sam na sam z Manuelem Neuerem. Poza tym golkiper FCB w ładnym stylu zatrzymał uderzenie Filipa Daemsa. W 6. minucie Toni Kroos trafił w słupek, a w 15. Mario Gomeza kapitalną interwencją na linii zatrzymał Marc-Andre ter Stegen. Później znakomite okazje mieli Arjen Robben oraz David Alaba - Holender przestrzelił, a Austriaka zatrzymał 19-letni bramkarz Gladbach.

Tuż po wznowieniu gry obie ekipy mogły objął prowadzenie, jednak Robben strzelił obok słupka, a Juan Arango centymetry nad poprzeczką. Inicjatywa cały czas należała do podopiecznych Juppa Heynckesa, ale znakomitą partię rozgrywał Dante, który z ogromnym spokojem rozbijał ataki Bayernu. W 84. minucie po świetnej kombinacyjnej akcji oko w oko z Neuerem stanął Reus i uderzył wprost w bramkarza przyjezdnych.

W dogrywce bramkowych okazji było jak na lekarstwo. Żadna z drużyn nie zdecydowała się na podjęcie ryzyka. Warto odnotować, że Bayern pierwszej zmiany dokonał dopiero w 100. minucie, gdy Gomeza zastąpił Ivica Olić. W końcówce Die Fohlen brakowało już sił, ale wiceliderzy Bundesligi nie potrafili tego wykorzystać. Nieskuteczny pod bramką rywali był przede wszystkim Robben, a w 120. minucie w świetnej sytuacji poślizgnął się Nils Petersen.

Jedenastki zdecydowanie pewniej egzekwowali faworyci. Fatalny strzał nad bramką oddał Dante, a Havarda Nordtveita w świetnym stylu powstrzymał Neuer! Bayern i Borussia Dortmund zagrają ze sobą w tym sezonie jeszcze dwukrotnie - w Bundeslidze i w finale DFB-Pokal 12 maja w Berlinie!

RELACJA Z PÓŁFINAŁU GREUTHER FUERTH - BORUSSIA DORTMUND ->>> Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 0:0, k. 2:4

0:1 - Alaba 1:1 - Daems 1:2 - Ribery 2:2 - Herrmann 2:3 - Lahm X - Dante (strzał nad bramką) 2:4 - Kroos X - Nordtveit (Neuer obronił)

Gladbach: ter Stegen - Jantschke, Stranzl (62' Brouwers), Dante, Daems - Wendt (62' Herrmann), Nordtveit, Neustaedter, Arango - Hanke (75' de Camargo), Reus.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Gustavo, Kroos - Robben, Mueller (106' Petersen), Ribery - Gomez (100' Olić).

Żółte kartki: Jantschke (Gladbach) oraz Robben, Kroos (Bayern).

Sędzia: Thorsten Kinhoefer.

Widzów: 54 057.