Holandia: Błąd Tytonia w szlagierze z Ajaxem, Polak dał się przelobować (wideo)

W niedzielne popołudnie odbył się klasyk Eredivisie pomiędzy Ajaxem Amsterdam a PSV Eindhoven. Drużyną zdecydowanie lepszą byli uczestnicy tegorocznej Ligi Mistrzów, którzy zasłużenie zwyciężyli 2:0 i awansowali na pozycję wicelidera.

Konrad Kostorz

Nikt w Holandii nie miał wątpliwości, że Przemysław Tytoń po dobrych występach w meczach z Valencią i Heerenveen stanie między słupkami tym bardziej, że do zdrowia wciąż nie wrócił Andreas Isaksson.

W pierwszej połowie hitu na Amsterdam ArenA 25-latek popisał się dwiema dobrymi interwencjami - w 41. minucie bez trudu obronił uderzenie Ismaila Aissatiego, a tuż przed przerwą w ładnym stylu sparował strzał Jana Verthongena z rzutu wolnego. Tytoń nie popisał się jednak po zmianie stron, gdy z dystansu przelobował go Aissati.

W 62. minucie były golkiper Rody miał szanse, tak jak w ostatnią środę, obronić rzut karny (faul byłego stopera Wisły Marcelo), ale nie wyczuł intencji Siema de Jonga. Kadrowicz Smudy więcej nie musiał interweniować, a jedynie tuż przed końcem zatrzymał szarżującego Vurnona Anitę.

Ajax Amsterdam - PSV Eindhoven 2:0 (0:0)

1:0 - Aissati 56'
2:0 - de Jong 62' (k.)