Stomil rządzi na Warmii i Mazurach - wyniki 22. kolejki gr. wschodniej II ligi

W ramach 22. kolejki grupy wschodniej II ligi rozegrano sześć spotkań. Najciekawiej zapowiadającym się meczem było derbowe starcie pomiędzy Stomilem Olsztyn a Jeziorakiem Iława. Na Warmii i Mazurach rządzą obecnie olsztynianie.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Swoich fanów znów zawiódł Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Drużyna, która w zeszłym sezonie walczyła o awans na zaplecze ekstraklasy przegrała już drugi mecz w tym roku. Tym razem biało-zieloni musieli uznać wyższość Pogoni Siedlce. Gospodarzom nie pomógł nawet fakt, że grali z przewagą jednego gracza już od... 1. minuty spotkania po czerwonej kartce dla bramkarza Jacka Kozaczyńskiego. Jakby tego było mało, Świt pogrążył jego były zawodnik - Adam Czerkas.

Awans w tym sezonie marzy się kibicom Motoru Lublin. Lublinianie muszą regularnie punktować, aby odrabiać straty do prowadzącej dwójki. W sobotę zawiedli i wracali z Suwałk bez żadnego punktu. Prowadzili nawet od 52. minuty, ale w ciągu ostatnich dwunastu minut spotkania stracili dwie bramki i to gospodarze mogli dopisać na swoje konto trzy punkty po końcowym gwizdku sędziego.

Punkty straciła Puszcza Niepołomice, zespół, który swoją grą sprawia jedną z większych niespodzianek w lidze. Piłkarze spod Krakowa bezbramkowo zremisowali w Łowiczu z tamtejszym Pelikanem.

Rzut karny w końcówce spotkania dał zwycięstwo piłkarzom Znicza Pruszków. W rozgrywanym w Boguchwale mecz w pokonanym polu pozostawili Stal Rzeszów, a gola na wagę trzech punktów zdobył Przemysław Sztybrych.

Derby Warmii i Mazur wiosną padły łupem Stomilu Olsztyn. Olsztynianie pokonali rywala z Iławy 1:0. Bramka dla gospodarzy padła na dziesięć minut przed końcem, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Suchocki.

Ligowej stawce nadal pewnie przewodzi jednak Okocimski KS Brzesko. Lider rozgrywek poradził sobie z Resovią. Będący na fali po ostatnim, wysokim zwycięstwie z Pelikanem Łowicz, rzeszowianie tym razem przegrali 0:2.

Wyniki 22. kolejki gr. wschodniej II ligi:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)

0:1 - Sztybrych 83' (k.)

Stomil Olsztyn - Jeziorak Iława 1:0 (0:0)
1:0 - Suchocki 80'

Okocimski KS Brzesko - Resovia 2:0 (0:0)
1:0 - Urbański 59'
2:0 - Darmochwał 74'

Tabela II ligi --->>>

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!