Liderzy uciekają grupie pościgowej - wyniki spotkań 24. kolejki gr. zachodniej II ligi

Sporo bramek strzelili piłkarze grupy zachodniej II ligi przed nadchodzącymi świętami. Aż w pięciu spotkaniach wynik rozstrzygnął się dopiero w ostatniej minucie, a goniącej stawce uciekają GKS Tychy i Miedź Legnica.

Adrian Dudkiewicz

Tylko na boisku w Żaganiu nie oglądaliśmy żadnych bramek, ale to nie jest żadna niespodzianka. Zarówno Czarni jak i Elana mają spore problemy z trafianiem do siatki rywali. Ten rezultat już definitywnie przekreśla szanse torunian na awans do I ligi. Z kolei Czarnym daje jeszcze spore nadzieje na uratowanie II-ligowego bytu. Większą przewagę nad strefową spadkową mogłaby mieć Calisia. Beniaminek stracił jednak punkty w ostatniej minucie podczas derbów Wielkopolski z Turem Turek.

Sporo emocji mieliśmy także na boisku w Jarocinie. Tam również rezultat rozstrzygnął się dopiero w końcowych fragmentach, a ściślej mówiąc w 93. minucie. Wcześniej bowiem w 88. minucie gospodarze byli blisko remisu po trafieniu Karola Danielaka. Szalę zwycięstwa na korzyść Miedzianki przychylił jednak Jacek Paszliński. - W Wielką Sobotę wyraźnie czuwała nad nami opatrzność. Muszę jednak stwierdzić, że zasłużyliśmy na te zwycięstwo. Nie zmienia to faktu, że Jarota grała bardzo ambitnie i walecznie i chwała jej za to. Chcę pochwalić naszą młodzież. W pewnym momencie na boisku mieliśmy pięciu młodzieżowców i jakość gry nie była słabsza - ocenił mecz trener Bogusław Baniak.

Goniącej stawce ucieka również GKS. Tyszanie również najedli się sporo nerwów w Wągrowcu, gdzie każdemu gra się niezwykle ciężko. Tym bardziej, że w sobotę goście musieli w drugiej połowie odrabiać stratę aż dwóch bramek. Do 82. minuty Nielba prowadziła bowiem 2:1. Ostatnie dziesięć minut należało jednak go aktualnego lidera tabeli. Najpierw Damian Szczęsny, a później Marcin Mańka już w doliczonym czasie gry przesądzili sukcesie GKS.

Trzy punkty przed własnymi kibicami straciła w derbowym spotkaniu Chojniczanka, która powoli może przestać myśleć o awansie. Miejscowi dwie bramki w pierwszej części stracili w odstępie zaledwie dwóch minut. W dole tabeli coraz trudniejsza staje się sytuacja Zagłębia Sosnowiec. - Ja mam kontrakt do końca czerwca i muszę go wypełnić zgodnie z wolą pracodawcy. Chyba, że pracodawca zadecyduje inaczej. My jeszcze się nie poddajemy. Zostało jeszcze dziewięć kolejek, będziemy walczyć gdzie się da. Będziemy też oczywiście patrzeć na przeciwników, ale gramy do końca - powiedział trener Wyrobek.

WYNIKI SPOTKAŃ 24. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Jarota Jarocin - Miedź Legnica 2:3 (0:1)

2:2 - Adamiec 90'

Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 1:3 (1:2)
0:1 - Ambroziak 12'
0:2 - Retlewski 13'
1:2 - Ambroziak 31'
1:3 - Retlewski 61'

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Wałbrzych 0:2 (0:1)
0:1 - Orłowski 34'
0:2 - Orłowski 67'

Czarni Żagań - Elana Toruń 0:0

MKS Kluczbork - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
1:0 - Orłowicz 90'

Ruch Zdzieszowice - Energetyk ROW Rybnik 2:0 (1:0)
1:0 - Buchała 16'
2:0 - Rychlewicz 63'

Bałtyk Gdynia - Raków Częstochowa 2:2 (2:1)
0:1 - Czerwiński 10'
1:1 - Król 23'
2:1 - Lemanek 35'
2:2 - Kowalczyk 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!