Niedziela w Bundeslidze: Solidarne zwycięstwa gości

Zawodnicy ze stolicy Niemiec jadąc na mecz z Eintrachtem nie mogli być niczego pewni. Ich ostatnie starcie z zawodnikami Friedhelma Funkela zakończyło się przecież sromotną porażką 0:3 i to jeszcze dodatkowo na Olympiastadion w Berlinie.

Michał Żyrek

Jednak Łukasz Piszczek i jego koledzy nie pozwolili by taka kolej rzeczy się powtórzyła i pewnie zwyciężyli na obiekcie rywala 2:0 po bramkach Rafaela i Eberta.

W drugim niedzielnym meczu beniaminek Borussia Monchengladbach nie dała rady faworyzowanemu Stuttgartowi i przegrała 1:3. Zawodnicy gospodarzy mimo, iż do przerwy stracili już trzy bramki, grali do końca i udało im się zdobyć w drugich 45. minutach honorowe trafienie. Mimo tego trzeba przyznać jednak, że goście pewnie i zasłużenie zainkasowali całą pulę w tej potyczce.