Sparingowo: Kanonada Portowców

Pogoń rozbiła trzecioligową Kotwicę Kołobrzeg na niespełna tydzień przed inauguracją sezonu. Próbkę możliwości dali napastnicy Mouhamadou Traore oraz Donald Djousse, którzy strzelili po dwie bramki.

Kwadrans otwierający sparing upłynął pod znakiem chaosu. Poczynania jako pierwsi uporządkowali gospodarze, którzy ostrzegli rywala strzałami Przemysława Pietruszki oraz Grzegorza Bonina. Worek z bramkami rozwiązał się w 22. minucie dzięki prostopadłemu podaniu Ediego Andradiny i spokojnemu wykończeniu Mouhamadou Traore.

Kołobrzeżanie mogli zrewanżować się po pół godzinie zmagań, gdy w podbramkowym zamieszaniu omal nie wepchnęli piłki do bramki Radosława Janukiewicza. Riposta Pogoni była błyskawiczna i skuteczna. W 41. minucie po kolejnej akcji Ediego i Traore dorobek strzelecki powiększył ten drugi. Senegalczyk przed przerwą powinien skompletować hat tricka, ale z bliska trafił głową w bramkarza.

Na podobną pomyłkę nie pozwolił sobie po zmianie stron Donald Djousse, który w 47. minucie wkopał piłkę pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pogoń rządziła i dzieliła na murawie, a efektem przewagi były szanse strzeleckie Sergeia Mosnikova i Djousse.

Gra obronna Kotwicy wraz z upływem minut zmieniała się ze złej w koszmarną. Portowcy zyskali niemal pełną swobodę w ofensywie, z czego skrzętnie skorzystali. W 72. minucie Djousse wykorzystał sytuację sam na sam, a piątego gola dołożył po bezkarnej szarży Mosnikov.

Pogoń w sobotę odniosła rekordową wygraną w okresie przygotowań. Za sześć dni rozpocznie zmagania w T-Mobile Ekstraklasie meczem z KGHM Zagłębiem Lubin.

Pogoń Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 5:0 (2:0) 1:0 - Traore 22' 2:0 - Traore 41' 3:0 - Djousse 47' 4:0 - Djousse 72' 5:0 - Mosnikov 77'

Pogoń: Janukiewicz (46' Pernis) - Frączczak (46' Hricko), Hernani (46' Radler), Dąbrowski (46' Noll), Pietruszka, Akahoshi (46' Golla), Rogalski (46' Szałek), Budka (46' Wiśniewski), Edi Andradina (46' Mosnikov), Bonin (46' Kolendowicz), Traore (46' Djousse).