LM: Celtic i Dynamo pewne awansu, Niemcy, Francuzi i pogromcy Śląska polegli

We wtorek odbyło się 5 spotkań IV rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Bliscy awansu do fazy grupowej są piłkarze Dynama Kijów, CFR Cluj i Celtiku Glasgow.

Konrad Kostorz
W pojedynku potentatów na moskiewskich Łużnikach górą byli gospodarze. Pięknego gola z woleja zdobył Dmitrij Kombarow, ustalając wynik rywalizacji. Wcześniej do siatki trafił nowy nabytek Fenerbahce Stambuł, Dirk Kuyt. Turcy w kontekście rewanżu przed własną publicznością nie są bez szans na awans.

W drugiej najciekawiej zapowiadającej się parze Borussia M'gladbach mierzyła się z Dynamem Kijów. Początek był dla Niemców wymarzony, ale bardziej doświadczeni Ukraińcy szybko odrobili straty - po uderzeniu z dystansu Tarasa Michalika i rykoszecie Marc-Andre ter Stegen skapitulował po raz pierwszy, a kilka minut później zabójczą kontrę precyzyjnym uderzeniem wykończył Andrij Jarmolenko. Miejscowi po przerwie dążyli do wyrównania, ale na poważnie nie zagrozili już Maksymowi Kowalowi, a "samobója" wbił fatalnie spisujący się, pozyskany za 15 mln euro, Luuk de Jong.

Pogromca wrocławskiego Śląska, Helsingborgs IF nie sprostał Celtikowi Glasgow. The Bhoys zwyciężyli 2:0, a mogli wygrać wyżej, gdyby skuteczniejszy okazał się Georgios Samaras. Łukasz Załuska całe spotkanie obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych. Do niespodzianek doszło w Kopenhadze i Bazylei. OSC Lille w 16. minucie za sprawą Dimitri Payeta zmarnowało rzut karny i nie było już w stanie trafić do bramki Duńczyków. Bohaterem CFR Cluj został autor dwóch goli, Senegalczyk Modou Sougou. FC Basel, który przed rokiem wyeliminował w fazie grupowej Man Utd, niezwykle trudno będzie odrobić straty w Rumunii.