Sparingowo: Remis Wisły z Limanovią

W rozegranym w środę w Limanowej sparingu Wisła Kraków zremisowała z III-ligową Limanovią 1:1. Dochód ze spotkania został przeznaczony na cele charytatywne.

Trener Białej Gwiazdy Michał Probierz po raz pierwszy od dłuższego czasu skorzystał z usług kontuzjowanych ostatnio Marko Jovanovicia , Alana Urygi i Damiana  Burasa.

W pierwszych 45 minutach obie drużyny stworzyły sobie kilka groźnych okazji, ale żadna z nich nie zakończyła się trafieniem. Jedną z lepszych szans miał w 21. minucie Michał Szewczyk, ale piłka po jego strzale z woleja poszybowała tuż nad poprzeczką.

W drugiej części spotkania pierwsi do bramki rywali trafili wiślacy. W 70. minucie prowadzenie krakowianom strzałem z lewej strony dał Romell Quioto. Dwie minuty później do remisu doprowadził bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego Rafał Gadzina.

Był to pierwszy sparing Wisły w czasie przerwy na mecze drużyn narodowych. W piątek Biała Gwiazda zagra w Dankowicach z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Limanovia Limanowa – Wisła Kraków 1:1 (0:0)

0:1 - Quioto 70’ 1:1 - Gadzina 72’

Składy: Limanovia:

I połowa: Sotnicki (36’ Mastalerz) - Basta, Czajka, Kulewicz, Ślęczka -Kozieł, Pietras, Skiba, Serafin - Dziadzio, Mężyk. II połowa: Mastalerz - Hudecki, Czajka, Kulewicz, Ruchałowski - Cygnarowicz, Ślazyk, Kepa, Basta (83’ Król) - Dziadzio (69’ Kostek), Gadzina.

Wisła: I połowa: Miśkiewicz - Jovanović, Jaliens, Bunoza, Frederiksen - Wilk -Szewczyk, Gargula, Chrapek - Sikorski. II połowa: Kocoń - Kolanko, Jovanović, Uryga, Żemło - Stolarski, Czapa, Downar-Zapolski, Buras, Quioto - Karłowicz.

Sędzia: Agnieszka Olesiak.