Bundesliga: Premierowy gol Rudneva, pewny triumf Hannoveru, klęska Stuttgartu

Aż 19 goli padło w pięciu środowych pojedynkach 5. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Bezapelacyjne zwycięstwo przed własną publicznością odniósł Hannover 96. Na wyjeździe wygrały Werder i Hoffenheim.

Konrad Kostorz
Zespół Mirko Slomki przystąpił do starcia z Norymbergą bez Artura Sobiecha. Polski napastnik nie zdążył wyleczyć urazu kolana i nie znalazł się w meczowej "18". Po przymusowej pauzie w pojedynku z Hoffenheim do składu Hannoveru wrócił Szabolcs Huszti i natychmiast zrobił różnicę. Węgier w 21. minucie asystował przy pięknym golu Larsa Stindla, a kilka chwil później przeprowadził indywidualną akcję i precyzyjnym strzałem nie dał szans Raphaelowi Schaeferowi. Die Roten grali w środowy wieczór koncertowo - po zmianie stron sytuacje sam na sam wykorzystał zawodzący w ostatnich tygodniach Didier Ya Konan. W końcówce po wielomiesięcznej przerwie do gry wrócił największy gwiazdor H96, Mame Diouf.

Coraz gorzej wygląda sytuacja w tabeli VfB Stuttgart. Podopieczni Bruno Labbadii wysoko ulegli Hoffenheim, praktycznie nie podejmując walki. Wynik otworzył po świetnej akcji Takashi Usami, a na 2:0 podwyższył zdobywając debiutanckiego gola w Bundeslidze Hiszpan Joselu. Rezultat po kontrze i podaniu Usamiego ustalił Fabian Johnson. Kłopotów z wywalczeniem 3 "oczek" nie mieli Aptekarze. Niemoc strzelecką udało się przełamać Andre Schuerrle.

Po raz drugi w sezonie zwyciężyli piłkarze Werderu. W pierwszej połowie ekipa Thomasa Schaafa prezentowała się jednak słabo i przegrywała po trafieniu z rzutu wolnego Jonathana Schmida. Tuż po zmianie stron wyrównał jednak nowy nabytek bremeńczyków, Joseph Akpala, a w 59. minucie 3 "oczka" swojej drużynie zapewnił po podaniu Kevina de Bruyne'a Aaron Hunt.

Do najciekawszego pojedynku doszło w Moenchengladbach, gdzie zawitał rozkręcający się z meczu na mecz HSV. Wynik otworzył po zagraniu Rene Adlera i przedłużeniu piłki przez Heiko Westermanna Rafael van der Vaart. Wyrównanie gospodarzom dała "główka" Martina Stranzl, ale tuż przed przerwą bramkę zdobył Artiom Rudnev. Król strzelców polskiej ekstraklasy strzałem głową z 5 metrów wykorzystał dogranie Milana Badelja. W 53. minucie z boiska za faul w polu karnym wyleciał Stranzl i Rothosen stanęli przed szansą podwyższenia wyniku, jednak van der Vaart posłał piłkę w lewy słupek bramki Marka-Andre ter Stegena. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na drużynie Thorstena Finka w ostatniej minucie, gdy Alvaro Dominguez zamienił na gola centrę Juana Arango.

Warto dodać, że w rozegranym również w środę spotkaniu pomiędzy FC Ingolstadt a TSV 1860 Monachium (0:2) 90 minut na prawej obronie Lwów rozegrał Grzegorz Wojtkowiak.