Lider dla Lecha - wyniki spotkań 11. kolejki gr. zachodniej II ligi

Aż pięć bramek padło w meczu na szczycie II ligi. W nim Lech Rypin pokonał na wyjeździe Bytovię Bytów 3:2 i został samodzielnym liderem rozgrywek.

Adrian Dudkiewicz

I to był zdecydowanie najciekawszy pojedynek 11. kolejki. Obie drużyny od pierwszych minut pokazały, że nie przez przypadek zajmują miejsce w samej czołówce tabeli. Od mocnego uderzenia rozpoczęli goście, ale bytowianie po rozpoczęciu drugiej połowy zdołali doprowadzić do remisu. Wynik na kwadrans przed końcem ustalił Paweł Tabaczyński, który urwał się obrońcom gospodarzy. A warto dodać, że od 67. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Moszczyńskiego.

W pozostałych spotkaniach było zdecydowanie mniej emocji, choć w Wałbrzychu o zwycięstwie Zagłębia zadecydowała bramka w doliczonym czasie gry doświadczonego Marcina Lachowskiego.

- Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu. Drżeliśmy o wynik do ostatniej minuty. Graliśmy do samego końca, co się opłaciło. Przepiękna bramka Lachowskiego i zasłużone nasze zwycięstwo. Górnik starał się, strzelili też w pierwszej połowie bramkę. Chcieli wygrać, ale szczęście czasami sprzyja lepszym. W pierwszych meczach też mieliśmy dużo sytuacji, a dzisiaj nam się to wynagrodziło - cieszył się trener Wyrobek.

Z kolei w piątek odbyły się dwa spotkania. Bardzo ważne zwycięstwo odniósł Energetyk ROW. Rybniczanie dzięki tej wygranej mają już tylko punkt straty do drugiej w tabeli Bytovii. Mianem kompromitacji nazwali występ swoich ulubieńców kibice ze Zdzieszowic. Ruch na własnym boisk udał sobie wbić aż pięć bramek. W kontekście walki o czołówkę ważne zwycięstwo odniosła Calisia.

W piątek sporo emocji było też w Głogowie.W derbach Dolnego Śląska padł remis 2:2 i to też w samej końcówce. - Po bramce, która mogła ustawić spotkanie, niepotrzebnie się cofnęliśmy. W efekcie w pierwszej połowie wypadliśmy dużo gorzej. Kolejną połowę też otworzyliśmy bramką, po której nastąpiły cztery stuprocentowe sytuacje. Szanse mieli Tomek Kowalczuk, Łukasz Szczepaniak, Damian Sędziak i Krzysiek Kaliciak, który nie spodziewał się piłki, przez co ta się od niego odbiła. Nie wykorzystaliśmy żadnej z okazji, a powinna paść bramka na 3:1. Wtedy byłoby całkowicie po meczu, Nie zgodzę się więc z tym, że remis jest sprawiedliwy - ocenił zawody trener Ireneusz Mamrot.

11. KOLEJKA GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Raków Częstochowa - Jarota Jarocin 1:1 (0:1)
0:1 - Pawlak 29'
1:1 - Czerwiński (k.) 62'

Energetyk ROW - Gryf Wejherowo 2:0 (1:0)
1:0 - Buchała 44'
2:0 - Grolik 66'

MKS Kluczbork - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)
1:0 - Kojder 67'

Calisia Kalisz - Chojniczanka Chojnice 1:0 (1:0)
1:0 - Klofik (k.) 36'

Tur Turek - Elana Toruń 2:0 (2:0)
1:0 - Książek 20'
2:0 - Staroń 44'

Górnik Wałbrzych - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1)

Ruch Zdzieszowice - KS Polkowice 0:5

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!