Anglia: Tomasz Cywka bohaterem

Gol Tomasza Cywki zapewnił Barnsley zwycięstwo nad Charltonem Athletic w 11. kolejce The Championship. Na boisku pojawili się także inni Polacy.

Bartosz Zimkowski

PREMIER LEAGUE

Artur Boruc (Southampton) - 90 minut w debiutanckim meczu z West Ham United. Polak wpuścił cztery bramki, a jego drużyna przegrała 1:4. Przy jednym golu zawinił Boruc.

Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - obaj są kontuzjowani i nie znaleźli się nawet na ławce w meczu z Norwich City.

THE CHAMPIONSHIP

Tomasz Cywka (Barnsley) - bohater meczu z Charltonem Athletic. Jego trafienie z drugiej połowy zapewniło jednobramkowe zwycięstwo nad konkurentem do utrzymania się w The Championship. Polak w 90. minucie został zmieniony.

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - na murawie zameldował się zaraz po przerwie, ale został zmieniony w 88. minucie przy stanie 3:1 dla Reds.

Tomasz Kuszczak (Brighton and Hove) - 90 minut w przegranym domowym spotkaniu z Middlesbrough. Polak wpuścił jedną bramkę.

Grzegorz Sandomierski (Blackburn Rovers) - tradycyjnie poza ławką rezerwowych.

Sławomir Peszko (Wolverhampton Wanderers) - poza kadrą meczową z powodu kontuzji.

LEAGUE ONE

Bartosz Białkowski (Notts County) - 90 minut i wpuszczona bramka w wyjazdowym spotkaniu z Coventry City. Notts County  zajmuje piąte miejsce w tabeli.

LEAGUE TWO

Artur Krysiak (Exeter City) - powrót do bramki Exeter po kilku meczach nieobecności i wpuszczony jeden gol w spotkaniu z Chesterfield.