Zobacz, jak Lewandowski przełamał 464-minutową niemoc strzelecką (wideo)

Po raz 7. i 8. w tym sezonie Robert Lewandowski pokonał bramkarza rywali Borussii Dortmund. W sobotnie popołudnie po strzałach Polaka skapitulował doświadczony Simon Jentzsch.

Konrad Kostorz

Robert Lewandowski, zdobywając gola w 51. minucie pojedynku na SGL-Arena w Augsburgu, przerwał niemoc strzelecką trwającą 464 minut! 24-latek nie potrafił wpisać się na listę strzelców w pojedynkach z SC Freiburg, VfR Aalen, VfB Stuttgart oraz Realem Madryt. Poprzednio trafił 24 października w meczu z Królewskimi na Signal-Iduna Park.

Dla polskiego napastnika były to bramki numer 4 i 5 w tym sezonie Bundesligi. W klasyfikacji strzelców "Lewy" zajmuje 7. pozycję ex aequo z kilkoma zawodnikami. Na czele znajdują się Mario Mandzukić i Adam Szalai z 8 trafieniami na koncie.

Bundesliga: "Lewy" znów w formie, dwa gole Polaka! Bayern i Schalke nie zawiodłyFC Augsburg - Borussia Dortmund 1:3 (0:1)